Zdjęcia satelitarne okolic granicy Ukrainy

i

Autor: https://twitter.com/KofmanMichael Zdjęcia satelitarne okolic granicy Ukrainy

Konflikt Ukrainy i Rosji - ten szczegół może świadczyć o zbliżającej się wojnie!

2022-02-11 11:27

Napięcie na linii Rosja - Ukraina narasta! Świat z niepokojem obserwuje zachowanie Kremla, a w sieci pojawiają się kolejne zdjęcia satelitarne dowodzące ruchów wojsk rosyjskich. Na jednym zauważyć można pewien szczegół. Czy może oznaczać, że wojna wybuchnie lada moment?

Wojna Rosji z Ukrainą - wizja tego konfliktu jest coraz wyraźniejsza. Ukraina, NATO i USA mają uzasadnione obawy co do agresji wojsk federacji. Kolejne zdjęcia satelitarne dowodzą bowiem mobilizacji na terenach Rosji i Białorusi w pobliżu granicy z Ukrainą. Na wielu zobaczyć można było gromadzony sprzęt militarny i powstające koszary. Niedawno w sieci pojawiła się nowa fotografia wykonana przez firmę Maxar. Widać na niej pewien niepokojący szczegół - namioty szpitala wojskowego. Może to świadczyć o tym, że inwazja Rosji na Ukrainę rozpocznie się niebawem. Dlaczego? O tym piszemy w dalszej części naszego artykułu.

Puchatek szuka nowego domu

"Inwazja nastąpi, gdy Rosjanie postawią szpitale polowe"

Zdjęcia białoruskiego lotniska Ziabrówka wykonała firma Maxar specjalizująca się w obserwacji Ziemi z Kosmosu. Fotografie udostępnił na Twitterze między innymi Michael Kofman, dyrektor studiów nad Rosją w organizacji CNA. Zwraca uwagę na widoczne tam konstrukcje w jasnym kolorze. Jego zdaniem są to szpitale polowe.

Do zdjęć odniósł się także Konrad Muzyka, ekspert organizacji Rochan Consulting, w której zajmuje się białym wywiadem (analiza ogólnie dostępnych danych). "Inwazja nastąpi dopiero wtedy, gdy Rosjanie zaczną stawiać szpitale polowe”. Wielokrotnie słyszałem to zdanie - napisał na Twitterze.

Inny ekspert od białego wywiadu, Kyle Glen, pokazał zaś zdjęcie namiotu medycznego rozstawionego na terenie Górnego Karabachu. Podkreśla, że wygląda bardzo podobnie do tego, który widzimy na zdjęciach Maxar.

Szpitale polowe podnoszą obawy dotyczące wybuchu wojny. Warto dodać, że 10. lutego rozpoczęły się manewry wojskowe Rosji i Białorusi. Według wielu obserwatorów, Rosja może wykorzystać je do obsadzenia stanowisk w pobliżu granicy z Ukrainą.

Źródło: New York Times

Źródło: Konflikt Ukrainy i Rosji - ten szczegół może świadczyć o zbliżającej się wojnie!