Biznes Centrum

i

Autor: Materiały prasowe

Biznes Centrum

Koszty wirtualnego biura w Warszawie: co się na nie składa? Kiedy można zaoszczędzić? Odpowiadamy!

2024-05-24 15:21 Materiał sponsorowany

Chcesz działać na prestiżowym stołecznym rynku, ale nie chcesz wydawać dziesiątek albo setek tysięcy na wynajem lokalu? Wirtualne biuro w Warszawie może być świetnym rozwiązaniem! Sprawdźmy, ile uda Ci się zaoszczędzić i co oferują najlepsze firmy!

Na czym polega wirtualne biuro firmy?

Wirtualne biura, znane również jako wirtualny adres firmy, to coraz bardziej popularny rodzaj działalności na naszym rynku, ale rozwiejmy wątpliwości: czym właściwie są?

Wirtualne biuro to usługa, która umożliwia firmom korzystanie z adresu do rejestracji działalności oraz szeregu dodatkowych usług biurowych bez konieczności wynajmowania fizycznej przestrzeni biurowej. Z perspektywy prawnej jest to jednak w pełni legalny sposób na zarejestrowanie działalności. Przy okazji adres wirtualny firmy może pomóc Ci w codziennym prowadzeniu biznesu, ponieważ pracownicy biura będą zajmować się przychodzącą do Ciebie korespondencją.

Co zyskujesz z wirtualnym biurem w Warszawie?

Ale sama rejestracja firmy to nie wszystko. Sprawdźmy, jakie korzyści przyniesie Ci wirtualne biuro w Warszawie od biznescentrum.com:

  • Prestiżowy adres: główną funkcją wirtualnego biura jest udostępnienie adresu, który można wykorzystać do rejestracji firmy w urzędach, takich jak CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej) czy KRS (Krajowy Rejestr Sądowy). Adres ten może być również używany na wizytówkach, stronie internetowej czy w materiałach marketingowych.
  • Profesjonalny wizerunek: adres w prestiżowej lokalizacji, takiej jak Warszawa, może znacząco poprawić wizerunek firmy w oczach klientów i partnerów biznesowych, co zwiększa Twoją wiarygodność​​​​.
  • Odbiór korespondencji: pracownicy wirtualnego biura odbierają wszystkie przesyłki adresowane na firmę, w tym listy, paczki i dokumenty urzędowe​​​​. Jesteś informowany o nadejściu korespondencji za pomocą e-maili, SMS-ów lub powiadomień w panelu klienta online, co ułatwia zarządzanie korespondencją na bieżąco​​​​.
  • Skanowanie i przekazywanie listów: korespondencja może być skanowana i przesyłana elektronicznie, więc uzyskasz szybki dostęp do ważnych dokumentów bez konieczności fizycznego odbierania przesyłek. To szczególnie korzystne dla firm działających zdalnie lub jeśli często podróżujesz.

Koszty wirtualnego biura Cię zaskoczą!

Co najważniejsze: koszty wirtualnego biura są nieporównywalnie niższe od wynajmowania standardowej przestrzeni biurowej. Korzystanie z wirtualnego biura może być niezwykle ekonomicznym i praktycznym rozwiązaniem dla naprawdę wielu przedsiębiorców. Przyjrzyjmy się bliżej szczegółom.

Wirtualne biuro w Warszawie można wynająć już od 22 zł netto miesięcznie, jeśli zdecydujesz się na umowę na 36 miesięcy. Cena ta obejmuje podstawowe usługi, takie jak udostępnienie adresu do rejestracji firmy oraz odbiór korespondencji​​​​. Jeśli nie chcesz zobowiązać się do długoterminowej umowy, minimalny okres wynajmu wynosi zazwyczaj 6 miesięcy. Koszty będą nieco wyższe, ale to wciąż znacznie mniej niż wynajem tradycyjnego biura​​​​.

Więcej przyjdzie zapłacić za dodatkowe usługi, takie jak skanowanie listów czy nielimitowany odbiór paczek. Nawet bardzo bogaty pakiet to jednak miesięczny koszt rzędu kilkudziesięciu złotych. W praktyce ceny wynajmu metra kwadratowego tradycyjnego biura w Warszawie zaczynają się w okolicach tych kwot. A rzecz jasna musisz liczyć się z dodatkowymi obowiązkami i koniecznością zadbania o utrzymanie biur. Korzystanie z wirtualnego biura pozwala więc zaoszczędzić tysiące złotych miesięcznie!