Internet

i

Autor: pixabay.com Internet

Nasza Klasa ZNIKA - co się stanie z twoim kontem w serwise?

2021-05-27 10:28

To definitywny koniec serwisu, który swojego czasu był największym portalem społecznościowym w Polsce. Właściciele strony NK.pl, która wcześniej nosiła nazwę Nasza Klasa, postanowili ją zamknąć. Z naszego artykułu dowiecie się, co będzie z kontami, które zostały tam założone.

Nasza Klasa to niewątpliwie legendarny serwis społecznościowy. Powstała w 2006 roku i od razu przyciągnęła wielu użytkowników. W szczycie popularności konto posiadały tam miliony osób. Portal został stworzony po to, by ułatwić ludziom kontakt ze znajomymi ze szkolnych ławek. Z czasem społeczność Naszej Klasy, która później zmieniła nazwę na NK, zaczęła się rozrastać i wychodzić poza ramy przewidziane przez twórców. W latach 2008 - 2011 była najpopularniejszym polskim serwisem społecznościowym. Po tym okresie użytkownicy zaczęli jednak stopniowo odchodzić. Większość osób przeniosło się po prostu na Facebooka. Mało kto przejmował się kasowaniem konta na Naszej Klasie. Co się stanie z profilami po zamknięciu NK.pl?

Rozmowa z ochroniarzem w Opalenicy

Nasza Klasa - już teraz nie można założyć nowego konta

W 2014 roku Naszą Klasę kupił koncern Ringier Axel Springer Polska. Teraz zarząd postanowił zamknąć serwis. Datę końca NK wyznaczono na 27 lipca, ale zakładanie nowych kont zablokowano już teraz.

NK to dziś serwis z grami

Po przejęciu Naszej Klasy przez nowych właścicieli okazało się, że niemal nikt nie korzysta z niej jako z portalu społecznościowego. NK zamieniono więc w serwis z grami online. Strona oferowała cztery gry, które cieszyły się sporą popularnością: "Na ryby", "Wiejskie Życie", "Goodgame Empire" i "Goodgame Big Farm". Jak podają wirtualnemedia.pl, po zamknięciu serwisu zniknie katalog gier, a użytkownicy będą mogli przenieść swoje osiągnięcia z czterech gier na serwis GamePlanet.onet.pl. W przypadku gry „Na ryby” będzie to możliwe od początku czerwca, a dla gier: „Wiejskie Życie”, „Goodgame Empire”, „Goodgame Big Farm” - od 15 czerwca. Ponadto do 27 lipca użytkownicy będą mogli wnioskować o zwrot niewykorzystanych środków za płatne usługi na NK.pl: Goście, Goście Plus, Super Zdjęcie i Eurogąbki.

Co z naszymi starymi kontami NK.pl?

Większość użytkowników opuszczających Naszą Klasę w czasach, gdy była jeszcze serwisem społecznościowym, nie myślała o kasowaniu konta. Co się teraz stanie z naszymi danymi w serwisie? Nie musimy się tym przejmować. RASP poinformował bowiem, że wraz z zamknięciem NK.pl dane wszystkich użytkowników, którzy kiedykolwiek mieli konto w serwisie, zostaną trwale usunięte. To ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania.

Sonda
Czy wyraziłeś/aś zgodę na śledzenie aktywności przez Facebooka?
Źródło: Nasza Klasa ZNIKA - co się stanie z twoim kontem w serwise?