Łukasz Fabiański - 10 ciekawostek

i

Autor: fot. Bulls Łukasz Fabiański - najważniejsze informacje

Łukasz Fabiański - wiek, dziewczyna zarobki, Instagram. Co trzeba wiedzieć o naszym bramkarzu na EURO 2021?

2021-06-10 8:50

Łukasz Fabiański – bramkarz w angielskim klubie West Ham United F.C. oraz w reprezentacji Polski. Uczestnik Mistrzostw Świata 2006, 2018 i Mistrzostw Europy 2008, 2016. Goalkeeper na boisku dał się poznać jako ambitny sportowiec, który tak łatwo nie odpuszcza. Jaki jest prywatnie? Co powinniśmy wiedzieć o bramkarzu reprezentacji Polski?

Łukasz Fabiański - wiek, dziewczyna zarobki, Instagram. Co trzeba wiedzieć o naszym reprezentancie na EURO 2021?

Łukasz Fabiański urodził się w Kostrzynie nad Odrą, a wychowywał się w Słubicach skąd pochodzi jego rodzina. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w roku 1999 w juniorskiej drużynie Polonii Słubice. Następnie, w wieku 15 lat dołączył do MSP Szamotuły. Jeśli o kimś można powiedzieć, że chciał być piłkarzem od dziecka – to właśnie o nim. Występował w reprezentacjach Polski różnych kategorii wiekowych, w tym w drużynie młodzieżowej U-21. W grudniu 2005 wystąpił w meczu kadry „B” prowadzonej przez Edwarda Klejndinsta ze Szkocją, a swój debiut w reprezentacji Polski zaliczył w meczu z Arabią Saudyjską rozegranym 28 marca 2006 jako reprezentant nr 793.

Łukasz Fabiański – wiek

Łukasz Fabiański -wiek, dziewczyna, zarobki, instagram - między innymi takie zapytania dotyczące polskiego piłkarza pojawiają się w wyszukiwarce internetowej. To zainteresowanie jest w pełni zrozumiałe. Łukasz Fabiański znajduje się wśród piłkarzy reprezentacji Polski. Rozegrał w niej 56 spotkań (stan na dzień 1 czerwca 2021).

Polski bramkarz ma ocenie 36 lat, urodził się 18 kwietnia 1985 roku. Jego znak zodiaku to Baran, a jeżeli chodzi o wzrost piłkarza to Łukasz fabiański ma 190 cm.

Łukasz Fabiański – dziewczyna, instagram

Żoną sportowca jest Anna Fabiańska z domu Grygier. Są małżeństwem od 15 czerwca 2013 roku. Zakochani znają się już od lat szkolnych, pobrali się w Szamotułach – tam gdzie razem chodzili do liceum. Małżeństwo ma synka Jasia, który urodził się w Wigilię 2015 roku. O radosnych wieściach poinformował swoich fanów na Twitterze:

Małżeństwo jest bardzo skromne i nie szuka rozgłosu. Żona Ania nie prowadzi żadnego bloga w przeciwieństwie do innych małżonek naszych reprezentantów.

Łukasz Fabiański – zarobki

Wielu z kibiców, ale i nie tylko interesuje ile zarabia goalkeeper reprezentacji. Ile zarabia Łukasz Fabiański? Polski bramkarz jest jednym z najlepszych zawodników West Ham United. Swoim profesjonalizmem i klasą sportową “Fabian” zapracował sobie na porządną pensję.

Łukasz Fabiański to jeden z najbardziej lubianych przez kibiców piłkarzy reprezentacji Polski. Zawodnik od momentu odejścia w 2007 roku z Legii Warszawa do londyńskiego Arsenalu wykonał znaczny postęp i zapracował na opinię solidnego bramkarza. Mimo że jego przygoda w barwach “Kanonierów” nie była do końca udana, po występach w Swansea na stałe wskoczył do ścisłej czołówki golkiperów Premier League.

Fantastyczna gra w zmierzającej ku spadkowi ekipie “Łabędzi” zagwarantowała Fabiańskiemu ofertę transferu do West Ham, które ma bardzo ambitne plany dołączenia do grona najlepszych drużyn Anglii. Na razie drużyna prezentuje się słabo i znajduje się w dole tabeli, ale jeśli chodzi o warunki finansowe, może konkurować z topowymi zespołami.

Jak się dowiedzieliśmy, tygodniowo Fabiański zarabia około 70 tysięcy euro. W skali miesiąca może zainkasować zatem sumę 300 tysięcy, co rocznie daje pensję na poziomie 3 640 000 euro. Warto dodać, że jest to duży skok finansowy względem wypłaty, jaką gwarantowała mu gra w Arsenalu. Wówczas Fabiański mógł liczyć na “tylko” 45 tysięcy euro.

Sonda
Czy polscy piłkarze wyjdą z grupy?
Reprezentacja Polski przyjechała do Gdańska
Źródło: Łukasz Fabiański - wiek, dziewczyna, zarobki, Instagram. Co trzeba wiedzieć o naszym bramkarzu na EURO 2021?