Maja Włoszczowska

i

Autor: PAP / Adam Warżawa Maja Włoszczowska

Maja Włoszczowska - wiek, mąż, rower, medale, Instagram i inne informacje o kolarce górskiej

2021-07-16 11:32

Maja Włoszczowska to obecnie jedna z najbardziej utalentowanych kolarek górskich na Świecie. Sportowe zmagania Polki śledzimy z zapartym tchem. A czego jeszcze warto się o niej dowiedzieć? W naszym artykule znajdziecie najważniejsze informacje na jej temat.

Maja Włoszczowska - wiek, mąż, rower, medale, Instagram. Między innymi takich informacji o polskiej kolarce górskiej poszukują internauci i internautki. Zainteresowanie jej osobą jest jak najbardziej uzasadnione. Maja Włoszczowska jest bowiem jedną z najlepszych przedstawicielek swojej dyscypliny na Świecie. Ma na koncie sukcesy w wielu imprezach rangi światowej, w tym na Igrzyskach olimpijskich. W 2021 została wybrana na stanowisko chorążej polskiej reprezentacji olimpijskiej. To ją wyznaczono, by wraz z Pawłem Korzeniowskim, otwierała pochód Polaków podczas otwarcia letnich Igrzysk olimpijskich w Tokio. Warto dowiedzieć się czegoś więcej o Mai Włoszczowskiej. W naszym artykule znajdziecie najciekawsze informacje.

Prezentacja koszulek Pogoni Szczecin na sezon 2021/22

Maja Włoszczowska - wiek

Maja Włoszczowska przyszła na Świat 9 listopada 1983 roku. Oznacza to, że w 2021 roku, jadąc na Olimpiadę w Tokio, miała 37 lat. Jej rodzinnym miastem jest Warszawa.

Maja Włoszczowska - team rowerowy

Na początku 2015 roku Maja Włoszczowska podpisała kontrakt z polską grupą Kross Racing Team. W tych barwach kolarka występuje do dziś.

Maja Włoszczowska - rower

Wspomniany kontrakt zapewnia Mai Włoszczowskiej możliwość korzystania z rowerów firmy Kross o specjalnej specyfikacji. W artykule serwisu magazynbike.pl można znaleźć informacje o jej rowerze z 2020 roku. To Kross Earth TE w rozmiarze S. Podobny rower, ale o innej specyfikacji, można znaleźć w katalogu firmy. Jego cena w 2020 wynosiła 24999 zł.

Maja Włoszczowska - medale olimpijskie

Maja Włoszczowska ma wiele sukcesów na ogólnoświatowych imprezach kolarskich. Zdobyła między innymi złoto na Mistrzostwach Świata w maratonie i na Mistrzostwach Świata w kolarstwie górskim w 2010. Najcenniejsze w jej dorobku są jednak dwa medale olimpijskie. Polka ma dwa srebra. Pierwsze zdobyte podczas Olimpiady w Pekinie w 2008. Drugi srebrny krążek wywalczyła podczas Igrzysk w Rio de Janeiro w 2016.

Maja Włoszczowska - "Prosta recepta na wygrywanie"

Jednym z najpopularniejszych materiałów związanych z Mają Włoszczowską jest jej występ na TEDx Talks na Politechnice Wrocławskiej. Sportsmanka opowiadała tam o trudnym powrocie do sportu po kontuzji, walce z ograniczeniami i przełamywaniu barier. Materiał znajdziecie poniżej.

Maja Włoszczowska - Agent Gwiazdy

W 2018 roku Maja Włoszczowska wzięła udział w trzecim sezonie programu TVN Agent – Gwiazdy. Ostatecznie zajęła w tej edycji siódme miejsce.

Maja Włoszczowska - mąż

Mężem Mai Włoszczowskiej jest Przemysław Zawada - polski pilot rajdowy. Wiadomości o ślubie pojawiły się w 2011 roku, jednak kolarka pilnie strzeże informacji na temat życia prywatnego. Dlatego niewiele więcej wiadomo. Para nie ma dzieci.

Maja Włoszczowska - sklep

W Jeleniej Górze, gdzie mieszka Maja Włoszczowska, zlokalizowany jest sklep Quest Shop. Kolarka prowadzi go wraz z rodziną.

Maja Włoszczowska - książka

Na rynku znaleźć można dwie książki, których współautorką jest Maja Włoszczowska. To "Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką" poświęcona w większości treningom i rowerom, oraz "Szkoła życia", w której kolarka opisuje trudy, jakie spotykają sportowca i radzenie sobie z presją otoczenia.

Maja Włoszczowska - Instagram

Maja Włoszczowska posiada konto na Instagramie. Jej nick w serwisie to maja.wloszczowska. Trafiają tam głównie zdjęcia z zawodów kolarskich i treningów. Analogiczne konto znajdziemy na Facebooku.

Źródło: Maja Włoszczowska - wiek, mąż, rower, medale, Instagram i inne informacje o kolarce górskiej