Mazury

i

Autor: Pixabay Prognoza pogody na majówkę na Mazurach wygląda bardzo optymistycznie!

Majówka 2022 - planujesz wypad na Mazury? Zobacz jaka będzie pogoda

2022-04-22 13:58

Mazury to jeden z najpopularniejszych kierunków wyjazdu Polaków na majówkę. Tegoroczna trwać będzie 4 dni, ponieważ 1 maja wypada w niedzielę. Sprawdź jaka jest prognoza pogody na weekend majowy na Mazurach.

Majówka 2022 - pogoda na Mazurach

  • Piątek 29 kwietnia

Początek majówki czyli piątek 29 kwietnia zapowiada się na Mazurach pochmurny i chłodny, a miejscami nawet może padać deszcz. Gdzieniegdzie zza chmur będzie wyglądać jednak słońce. Temperatury wahać sę będą w dzień od 11 do 13 stopni Celsjusza.

  • Sobota 30 kwietnia

Sobota na Mazurach przyniesie rozpogodzenie. Na niebie będzie zdecydowanie więcej chmur niż słońca. Nie zapowiada się również, żeby miał padać deszcz. Jedynie temperatury będą niższe niż w piątek - od zaledwie 9 stopni w Suwałkach po 10 w Olsztynie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jaka będzie pogoda na weekend majowy 2022? Zobacz prognozę

Magda Bereda twarzą elektrośmieci?
  • Niedziela 1 maja

Niedziela będzie na Mazurach jednym z najpogodniejszych dni majówki. Jeżeli planujecie grilla, to warunki do tego będą idealne. Na niebie przeważać będzie słońce z niewielkim tylko zachmurzeniem, najprawdopodobniej bez opadów. Będzie cieplej niż w sobotę - do 13 kresek powyżej zera.

  • Poniedziałek 2 maja

Poniedziałek będzie pogodowo bardzo podobny do niedzieli. Tego dnia maksymalna temoeratura wyniesie również 13 stopni Celsjusza. Jedynie może być na niebie więcej chmur przysłaniających słońce. I znów - padać nie powinno.

  • Wtorek 3 maja

Ostatni dzień majówki 2022 będzie raczej słoneczny z niewielkim zachmurzeniem. Z tych chmur nie powinno jednak padać, jedynie na południu województwa mogą pojawić się niewielkie opady przelotnego deszczu. Poza tym zdecydowanie słonecznie i umiarkowanie ciepło - 13 kresek powyżej zera powinny pokazać termometry.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Majówka 2022 - co na grilla oprócz mięsa? Przepisy na szybkie dania