MARIA ANDREJCZYK w finale rzutu oszczepem IO Tokio 2020 - kim jest polska lekkoatletka?

Maria Andrejczyk
Autor: pl.wikipedia.org CC BY-SA 4.0 Maria Andrejczyk

Swoim rzutem zdeklasowała wszystkie rywalki. Maria Andrejczyk ma ogromne szanse na sięgnięcie po olimpijskie złoto Igrzysk Tokio 2020. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej niesamowitej polskiej lekkoatletki.

Maria Andrejczyk - kim jest polska oszczepniczka? Takie pytania pojawiają się coraz częściej. Nie powinno to dziwić, gdyż Polka prezentuje znakomitą formę na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. W eliminacjach już pierwszym rzutem zapewniła sobie udział w konkursie finałowym rzutu oszczepem. Co więcej odległość 65,24 była najlepszym wynikiem w całych eliminacjach. Inne zawodniczki nie mogły się zbliżyć do Polki. Maria Andrejczyk jest więc jedną z faworytek finału i wszyscy liczymy na to, że uda jej się zdobyć złoty medal Igrzysk Olimpijskich. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat. Ciekawe informacje o Marii Andrejczyk znajdziecie w dalszej części artykułu.

Stephane Antiga: Polska jest faworytem meczu z Francją

Kim jest Maria Andrejczyk?

Maria Andrejczyk urodziła się 9 marca 1996 w Suwałkach. Na Igrzyska w Tokio pojechała więc jako 25-latka. Jej rodzinną miejscowością są Kukle w powiecie sejneńskim. Miłość do lekkoatletyki zaszczepiła jej mama, która niegdyś uprawiała pchnięcie kulą. Maria wyspecjalizowała się jednak w rzucie oszczepem. Treningi zaczęła piątej klasie szkoły podstawowej. Oprócz uprawiania lekkoatletyki, grała też w siatkówkę. Polka startowała już na olimpiadzie. Jej debiutem były Igrzyska w Rio de Janeiro (2016). Już tam pokazała, że w przyszłości zawalczy o medale olimpijskie - w finale zajęła 4. miejsce.

Lekkoatletka z talentem do języków

Choć kojarzymy ją ze sportem, Maria Andrejczyk uwielbia też języki obce. W 2016 roku podjęła studia na filologii angielskiej na Uniwersytecie w Białymstoku, a rok później przeniosła się na filologię angielsko-rosyjską (specjalizacja translatorska) w PWSZ w Suwałkach, którą ukończyła w 2019 roku.

Maria Andrejczyk - Instagram

Maria Andrejczyk prowadzi Instarama pod własnym nazwiskiem. Znaleźć można tam mnóstwo zdjęć pokazujących ja podczas zawodów, treningów i w sytuacjach z życia prywatnego.

Sonda
Czy premie za medal w Tokio są na odpowiednim poziomie?

Maria Andrejczyk - chłopak

Z informacji podanych przez sport.se.pl wynika, że Maria Andrejczyk związana jest z Marcinem Rosengartenem, który również zaangażowany jest w lekkoatletykę. Na Instagramie można znaleźć ich wspólne zdjęcia.

Maria Andrejczyk - najdalszy rzut

Maria Andrejczyk 9 maja 2021 roku podczas zawodów rzutu oszczepem w Splicie uzyskała odległość  71,40 m. To Rekord Polski i 3. wynik w historii światowej lekkoatletyki.

Kiedy finał z Marią Andrejczyk?

Olimpijski finał konkursu rzutu oszczepem kobiet zaplanowano na piątek, na godz. 13:50 czasu polskiego. Trzymamy kciuki za Marię Andrejczyk.

Źródło: MARIA ANDREJCZYK w finale rzutu oszczepem IO Tokio 2020 - kim jest polska lekkoatletka?
Nasi Partnerzy polecają