Polska Szwecja finał baraży

Autor: screen /Twitter @LaczyNasPilka

Mecz Polska-Szwecja już we wtorek! Jakie są szanse na awans?

2022-03-28 13:06

To będzie decydujące spotkanie! Już we wtorek reprezentacja Polski zmierzy się ze Szwecją w finale baraży o mistrzostwa świata w Katarze. Jakie są szanse Biało-Czerwonych na zwycięstwo?

Mecz o być albo nie być

Historycznie patrząc na dotychczasowe rozgrywki to Szwecja mogłaby być faworytem tego spotkania. Te dwie reprezentacje grały ze sobą 27 razy, z czego 15 wygrali Szwedzi, 8 razy - Polacy i zaliczyliśmy 4 remisy. Bramkowo przewagę również mają przeciwnicy 59-39 w sumie.

Warto jednak podkreślić, że zdecydowana większość z tych spotkań odbyła się w minionym wieku, z czego aż 10 rozegranych było jeszcze przed wybuchem II Wojny Światowej. W XXI wieku niestety wszystkie wygrane należały do drużyny "Trzech Koron". Jeśli chodzi o spotkania o punkty, to Polakom udało się wygrać tylko jedno - w pamiętnych mistrzostwach świata w 1974 r.

PORANNE WYJCE - PUTIN NIE MA JAJ

Kadra Polski na decydujący mecz

Przypomnijmy, że w losowaniu baraży Polacy trafili do ścieżki B. Początkowo mieli zmierzyć się z Rosją w Moskwie. Jednak po napaści na Ukrainę, Sborna została wykluczona z rozgrywek. To jedna z wielu sankcji nałożonych na Rosję w czasie trwającej od miesiąca wojny za naszą wschodnią granicą.

Polsce przyznano zatem walkower i musieliśmy czekać na wynik spotkania pary Szwecja-Czechy, żeby przekonać się z kim zagramy w finale baraży. Lepsi okazali się Szwedzi, którzy w 110. minucie dogrywki ostatecznie zdobyli decydującą bramkę. W tym czasie Polacy rozegrali towarzyski mecz ze Szkocją na murawie w Glasgow.