Niedziele handlowe 2021. Czy w niedzielę 25 kwietnia sklepy będą otwarte? [LISTA]

Niedziela handlowa 25 kwietnia
Autor: MARCIN WZIONTEK

Niedziele handlowe 2021. Czy 25 kwietnia sklepy będą otwarte? Zakaz handlu nie obowiązuje tylko w siedem niedziel w ciągu roku. Na kwiecień przypada jeden z tych kilku zaplanowanych terminów, kiedy będziemy mogli zrobić zakupy również w niedzielę. Czy w niedzielę 25 kwietnia będą otwarte sklepy? Ile niedziel handlowych jeszcze zostało w tym roku? Które sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe w 2021 roku przypadają na siedem terminów w ciągu całego roku. W tym roku sklepy w niedzielę będą otwarte jeszcze pięć razy, w tym dwukrotnie tylko w grudniu. Na resztę roku, aż do grudnia przypadają więc tylko trzy niedziele handlowe. Podobnie jak w poprzednim roku zakupy w ostatni dzień tygodnia są mocno ograniczone, ale w każdą niedzielę niektóre sklepy są nadal otwarte. Dlaczego? Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach. Pozostali sklepikarz mocno trzymają się ustalonych zasad, ponieważ za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy nawet kara ograniczenia wolności. Czy w 25 kwietnia będzie niedziela handlowa? Które sklepy będą otwarte? Czy galerie handlowe będą otwarte?

Niedziele handlowe 2021. Czy 25 kwietnia sklepy będą otwarte?

W niedzielę 25 kwietnia sklepy będą otwarte. Na koniec kwietnia przypada jeden z tylko kilku terminów, w którym sklepikarze, ale i pracownicy marketów przyjdą do pracy. W niedzielę 25 kwietnia będzie więc można zrobić zakupy zarówno w osiedlowych sklepach, jak i większych marketach.

Niedziele handlowe 2021. Kiedy otwarte sklepy?

W tym roku, oprócz niedzieli 25 kwietnia będą jeszcze cztery niedziele handlowe. Najbliższa przypada na ostatnią niedzielę czerwca, później sierpnia. Ze względu na okres świąteczny dwie niedziele handlowe przewidziane są na dwa weekendy poprzedzające Boże Narodzenie.

CZYTAJ TAKŻE: Luzowanie obostrzeń po 25 kwietnia. Co będzie otwarte? [LISTA]

Niedziele handlowe 2021. Które sklepy otwarte?

25 kwietnia to dzień, w którym wszystkie większe markety, typu Biedronka, Lidl, Tesco itp. będą otwarte. Zakupy będzie można zrobić także w mniejszych marketach typu Żabka, czy osiedlowych sklepach. Tego dnia za ladą nie musi stać właściciel placówki.

Warto pamiętać, że ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje katalog kilkudziesięciu wyłączeń i w każda niedzielę otwarte dla klientów pozostają m.in.:

 • piekarnie
 • cukiernie
 • lodziarnie
 • kawiarnie
 • sklepy z prasą
 • sklepy na dworcach
 • sklepy z wyrobami tytoniowymi
 • kwiaciarnie
 • stacje paliw
 • sklepy z pamiątkami i dewocjonaliami
 • placówki pocztowe
 • porty lotnicze
 • strefy wolnocłowe

Niedziele handlowe 2021. Czy 25 kwietnia będą otwarte galerie handlowe?

Galerie handlowe od wprowadzenia obostrzeń w całym kraju, czyli od 27 marca nadal są zamknięte. W galeriach może działać wyłącznie część sklepów: spożywcze, apteki i drogerie, salony prasowe, księgarnie, sklepy zoologiczne i z artykułami budowlanymi (sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostają zamknięte). Kiedy będą otwarte galerie handlowe? Te obostrzenia potrwają przynajmniej do początku maja.

Niedziela handlowa. Obostrzenia w sklepach

W placówkach handlowych obowiązują również nowe limity: jedna osoba na 15 m kw. w sklepach do 100 m kw., oraz jedna osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. We wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos.

Konferencja ministra zdrowia. Co z obostrzeniami?
Sonda
Czy nauczanie hybrydowe to dobre rozwiązanie?
Źródło: Niedziele handlowe 2021. Czy w niedzielę 25 kwietnia sklepy będą otwarte? [LISTA]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany