Nowy wariant koronawirusa na Litwie. Wśród chorych były też osoby zaszczepione!

2021-04-21 14:13 Arkadiusz Iskierka PAP.
Nowy wariant koronawirusa na Litwie
Autor: Tumisu/cc0/Pixabay.com

Na Litwie zidentyfikowano nowy wariant koronawirusa. Specjaliści wskazują, że na razie nie ma oznak, by osoby zakażone nowym wariantem ciężej przechodziły chorobę – podaje PAP. Przypadki zakażenia nowym wariantem wykryto jak na razie tylko w jednym rejonie. Wśród chorych były także osoby zaszczepione.

Na Litwie wykryto nowy wariant koronawirusa. Kilkadziesiąt przypadków z mutacją E484 wykryto tylko w jednym rejonie Litwy, a dokładnie w rejonie oniksztańskim. Władze poinformowały w środę, że stwierdzono już łącznie 40 przypadków.

CZYTAJ TAKŻE: Konferencja premiera 21.04.2021. O której? Informacja o obostrzeniach. Mateusz Morawiecki ogłosi znoszenie obostrzeń od 26 kwietnia

Nowy wariant koronawirusa na Litwie. Wśród chorych były też osoby zaszczepione

Nowy wariant koronawirusa na Litwie nie jest groźny? Specjaliści podkreślają, że do tej pory nie ma potwierdzenia, aby osoby zakażone nowym wariantem gorzej przechodziły chorobę nim wywołanym. Niemal jedna trzecia chorych już wyzdrowiała. Większość zakażonych nie czuje żadnych objawów. Wśród nich były także osoby zaszczepione.

Jak podaje PAP na Litwie stwierdzono dotychczas 1 646 przypadków brytyjskiego wariantu koronawirusa i 10 południowoafrykańskiego. Według danych litewskiego Departamentu Statystyki od początku pandemii w kraju zarejestrowano 236 533 przypadki Covid-19 i 3 802 przypadki śmiertelne.W ciągu ostatniej doby Covid-19 stwierdzono u 1 113 osób, 14 osób zmarło. W ciągu ostatnich 14 dni liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców wynosi 516,9.

Raport z anteny 21.04, godz.10
Sonda
Szczepienie każdej dorosłej osoby w sytuacji ryzyka zmarnowania szczepionki to dobre rozwiązanie?
Źródło: Nowy wariant koronawirusa na Litwie. Wśród chorych były też osoby zaszczepione!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany