Od 1 lutego te produkty potanieją! Zobacz na co wydasz mniej i co tańsze nie będzie

2022-01-17 10:33

0 procentowym VAT-em mają już od 1 lutego zostać objęte niektóre produkty spożywcze. Właśnie to ogłosił premier Mateusz Morawiecki prezentując założenia Tarczy Antyinflacyjnej 2.0. Sprawdzamy, które produkty będą tańsze od lutego a których cena zostanie niezmieniona.

- Do 0 procent obniżamy VAT na podstawowe produkty spożywcze - zapowiedział 11 stycznia premier Mateusz Morawiecki, prezentując założenia Tarczy Antyinflacyjnej 2.0. Zmiana w podatku ma obowiązywać od 1 lutego na 6 miesięcy, czyli do końca lipca 2022 roku. Jak zapowiedział premier podczas konferencji prasowej, zmiany te mają spowodować, iż w portfelu każdej z rodzin miesięcznie zostanie 45 złotych więcej.

ZOBACZ JAKIE PRODUKTU POTANIEJĄ OD 1 LUTEGO

- Apeluję do wszystkich przedsiębiorców, którzy handlują towarami żywnościowymi o odpowiednie obniżenie cen produktów o 5%  - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Co potanieć ma od 1 lutego? Między innymi mięso, warzywa, owoce, zboża czy mleko dla dzieci znajdują się na liście produktów z oprocentowaniem 5% VAT.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Od 1 lutego te produkty potanieją! Zobacz na co wydasz mniej i co tańsze nie będzie