Ogromna frekwencja w kinach i teatrach. Prawie wszystkie BILETY na weekend WYKUPIONE!

2021-02-13 8:22 PAP. agada
Warszawa. Stęsknieni widzowie wykupili prawie wszystkie bilety do kin i teatrów na weekend
Autor: Unsplash Warszawa. Stęsknieni widzowie wykupili prawie wszystkie bilety do kin i teatrów na weekend

Chcesz wybrać się do kina lub teatru w weekend? To może nie być takie proste. Otwarte od piątku kina i teatry przyciągnęły tłumy widzów. Prawie wszystkie bilety na weekend zostały już wykupione. - Mamy komplety. Wszystkie bilety na ten weekend do czwartku zostały wyprzedane - poinformowała PAP Edyta z kasy Teatru Narodowego. Przypomniała, że sprzedaż biletów rozpoczęto w środę. - Odzew jest bardzo duży, bardzo się cieszymy - zapewniła.

Warszawa. Stęsknieni widzowie wykupili prawie wszystkie bilety do kin i teatrów na weekend

W Warszawie prawie wszystkie bilety do kin i teatrów na weekend zostały wyprzedane. Stęsknieni widzowie nie mogli doczekać się, aż wreszcie będą mogli wybrać się na filmowy seans czy sztukę.

Narodowy zainaugurował działalność repertuarową w piątek na scenie przy Wierzbowej "Garderobianym" Ronalda Harwooda w reż. Adama Sajnuka. Spektakl ten grany będzie także w sobotę i niedzielę.

- Mamy komplety. Wszystkie bilety na ten weekend do czwartku zostały wyprzedane - poinformowała PAP Edyta z kasy Teatru Narodowego. Przypomniała, że sprzedaż biletów rozpoczęto w środę. - Odzew jest bardzo duży, bardzo się cieszymy - zapewniła.

- Bardzo się stęskniłam za kulturą na żywo przez ten czas braku dostępu. Ten apetyt rósł z miesiąca na miesiąc. I teraz w pierwszy dzień, gdy nastąpiło otwarcie, musieliśmy tu być - powiedziała PAP Malwina z Warszawy, aplikant radcowski z kancelarii prawnej. - To było dla nas oczywiste - powiedziała, dodając, że zabrała do teatru swojego narzeczonego Jana. Jak wyjaśniła, świadomie wybrali przedstawienie "Garderobianego" w Teatrze Narodowym. - Polowałam na bilety od dłuższego czasu i nie udawało mi się to - a teraz akurat zapolowałam, bo tę sztukę chciałam bardzo zobaczyć - podkreśliła.

ESKA XD #015

Dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie Paweł Łysak powiedział PAP, że "bardzo długo czekali na otwarcie teatrów, bo są spragnieni widowni". Od 12 do 14 lutego na Dużej Scenie tego teatru prezentowana będzie niedawna premiera "Biegunów" na podstawie powieści laureatki Nagrody Nobla Olgi Tokarczuk w reż. Michała Zadary.

Od kilku już dni Teatr informował w mediach społecznościowych, że wszystkie bilety na spektakle w piątek, sobotę i niedzielę zostały sprzedane. - Wszystkie bilety są sprzedane. Pełna pula przy ograniczeniu widowni do 50 proc. - potwierdził PAP specjalista ds. obsługi i rozwoju widowni Michał Szymko.

ZOBACZ TEŻ: Które kina otworzą się 12 lutego? Sprawdź, gdzie i na co możesz się wybrać!

W piątek swoje drzwi otworzyło dla widzów również stołeczne Kino Muranów. W repertuarze znajdują się, m.in. "Szarlatan" w reż. Agnieszki Holland, "Obraz pożądania" w reż. Giuseppe Capotondiego, dokument Gero von Boehma "Helmut Newton. Piękno i bestia". Odbywają się też pokazy przedpremierowe filmów "Palm Spring" w reż. Maksa Barbakowa i "Zabij to i wyjedź z tego miasta" w reż. Mariusza Wilczyńskiego.

- Frekwencja bardzo dobra, zwłaszcza na seanse wieczorem - przekazał PAP Adam Trzopek z Kina Muranów.

Zasady funkcjonowania kin i teatrów

Przypomnijmy, że kina, teatry, filharmonie i opery, a także domy i ośrodki kultury prowadzące działalność kinowo-teatralną i wystawienniczą otwierają się dla publiczności w ścisłym rygorze sanitarnym. Działalność tych instytucji zostaje przywrócona warunkowo do 28 lutego. Obiekty te mogą działać pod następującymi warunkami:

  • udostępniania widzom lub słuchaczom 50 proc. liczby miejsc (co drugie miejsce na widowni)
  • zachowania odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni
  • zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze realizowali nakaz zakrywania ust i nosa
  • zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze nie spożywali napojów lub posiłków.

Dom z papieru - z którym aktorem spędzilibyście Walentynki?

Pytanie 1 z 8
Jaka byłaby Twoja wymarzona randka?