Olimpiada 2021 w Tokio. Ile medali ma Polska? [KLASYFIKACJA MEDALOWA]

Autor: AP PHOTO

2021-07-20 9:56

Olimpiada 2021 w Tokio – ile medali ma Polska? Igrzyska Olimpijskie ruszają w piątek 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Przez pond dwa tygodnie będziemy codziennie aktualizować listę medalową. Serwis Gracenote wytypował już Polaków, którzy mają największe szanse na medal podczas Igrzysk. Czy to się sprawdzi?

Igrzyska Olimpijskie w Tokio ruszyły w piątek 23 lipca i trwały do 8 sierpnia. Codziennie aktualizowaliśmy klasyfikację medalową. Polakom i polkom dopisały medale - zebraliśmy więcej krążków, niż podczas kilku poprzednich olimpiad. Tegoroczne Igrzyska były nietypowe z wielu względów. Była to impreza, która podobnie, jak niedawno zakończone Euro 2020, została przełożona z ubiegłego roku. Przez trudną sytuację pandemiczną w Japonii na trybunach nie zasiedli kibice. Podczas tegorocznej olimpiady startowało 211 zawodników z Polski. Biało-Czerwoni wzięli udział w 137 z 339 konkurencji w 28 dyscyplinach. Jeszcze przed Igrzyskami Olimpijskimi Gracenote podał listę Polaków, którzy mają szansę na medal podczas Olimipady. Prognozy zakładały, że zgarniemy kilkanaście medali. Jak mogliśmy się przekonać, przewidywania były bliskie rzeczywistosci. Poniżej aktualna klasyfikacja medalowa.

Spis treści

1. Olimpiada 2021 w Tokio. Ile medali ma Polska? [KLASYFIKACJA MEDALOWA]
  2. Olimpiada 2021 w Tokio. Ile medali ma Polska? Przewidywania
  3. Lista medalistów z Polski według serwisu Gracenote:

Polska zdobyła 14 medali podczas olimpiady w Tokio 2021 (4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych) i zajmuje 17. miejsce w klasyfikacji medalowej.

• W sobotę, 31 lipca złoty medal wywalczyła sztafeta mieszana 4x400 metrów. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński.
  • Wcześniej srebro wywalczyła czwórka podwójna w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann.
  • Trzeci medal, czyli srebro wywalczyły w konkurencji K2 500m kajakarskich regat Karolina Naja i Anna Puławska!
  • Czwarty medal zdobył Tadeusz Michalik. To brązowy krążek w zapasach.
  • Piąty i szósty medal w konkursie rzutu młotem zdobyły: ZŁOTO niezawodna trzykrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk. BRĄZ zdobyła fenomenalna Malwina Kopron.
  • Dzisiaj Jolanta Ogar-Hill i Agnieszka Skrzypulec wywalczyły srebrny medal żeglarskiej klasy 470. Polki startowały z trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej, ale popisały się znakomitym finiszem i wyprzedziły Francuzki.
  • Ósmy medal dla Polski wybiegał Patryk Dobek na dystansie 800 metrów!
  • Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek powtórzyli wczorajszy sukces Anity Włodarczyk i Malwiny Kopron! Nowicki zdobył złoto, a Fajdek brąz w rzucie młotem!
  • W piątek, Dawid Tomala zdobył złoto w chodzie na 50 km!
  • Piątek okazał się świetnym dniem również dla Marii Andrejczyk. Polka zdobyła srebro w rzucie oszczepem!
  • Sobotni poranek przyniósł brązowe medale dla kajakarek w konkurencji K4 500 m
  • O 14:30 pobiegła sztafeta 4x400 kobiet. Polki wywalczyły srebro!

Najwyższe miejsce w klasyfikacji medalowej zajęły Stany Zjednoczone, którzy uzbierali 113 medale. Drugie miejsce przypadło Chinom - 88 medali, a podium zamykają Japończycy z 58 krążkami. Pierwsza dziesiątka w niedzielę, dzień zakonczenia Igrzysk, wyglądała następujaco:

• Włochy 10-10-20

Polska zajmuje 17. miejsce w klasyfikacji medalowej. Ostatnią reprezentantką naszego kraju, która wystąpiła w Tokio, byłą Daria Pikulik. W kolarskim wyścigu zaliczyła potężną kraksę.

Olimpiada 2021 w Tokio. Ile medali ma Polska? Przewidywania

Serwis Gracenote stara się przewidzieć przyszłość przed niemal każdą wielka imprezą sportową na Świecie. Tak samo było w przypadku Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Czy można wiązać nadzieje z analizą amerykańskiego serwisu? Okazuje się, że tak i to całkiem spore ponieważ ostatnie igrzyska pokazały, że przewidywania analityków Gracenote są trafne. Przed igrzyskami w Rio de Janeiro Gracenote poprawnie wytypował kolejność czołowej trójki, a w pierwszej dziesiątce klasyfikacji znalazło się osiem reprezentacji wskazanych przez analityków.