Oślepiająca kula nad Polską. Przez nią na moment noc zamieniła się w dzień! [NAGRANIE]

i

Autor: Screen/ www.youtube.com/watch?v=lTF7KrOirFo&t=1s Oślepiająca kula nad Polską. Przez nią na moment noc zamieniła się w dzień! [NAGRANIE]

Oślepiająca kula nad Polską. Przez nią na moment noc zamieniła się w dzień! [NAGRANIE]

2021-12-10 9:18

Niesamowite zjawisko zostało zarejestrowane 7.12 o godz. 18:29 w środkowej Europie. Naukowcy twierdzą, że oślepiająca kula ognia pojawiła się również w południowej Polsce. Czym była i dlaczego się pojawiła? Sprawdźcie poniżej.

We wtorek (7.12) o godzinie 18:29 wieczorne niebo w krajach środkowej części Europy rozbłysło na skutek wejścia w ziemską atmosferę meteoroidu, który uległ spaleniu na wysokości kilkudziesięciu kilometrów nad powierzchnią ziemi - czytamy na portalu twojapogoda.pl. 

Kosmiczny okruch przemieszczał się w zenicie nad zachodnią Słowacją, dolatując na wysokość Bratysławy. W trakcie tarcia doszło do kilkukrotnego pojaśnienia obiektu, który był niemal tak jasny, jak Księżyc w pełni, zmieniając noc w dzień.

Amerykańskie Towarzystwo Meteorowe (AMS) otrzymało 34 raporty od naocznych świadków tego zjawiska. Niestety, nie sprzyjała jego obserwacji pogoda, ponieważ dominowały niskie chmury warstwowe, miejscami niosące opady śniegu.

Raporty pochodzą z tych miejsc, gdzie niebo częściowo się rozpogadzało, a więc na samej Słowacji, na przyległych obszarach Czech, na Węgrzech oraz w południowych Niemczech. Z Polski nie dodano żadnego raportu, ponieważ całe południe naszego kraju było w pełni zachmurzone, aż po górskie szczyty. Gdyby nie szczelna warstwa chmur niskiego piętra, mieszkańcy Śląska i Małopolski mogliby liczyć na naprawdę wielkie widowisko.

Ta ognista kula to meteoroid. Pojawiała się ona już w tym roku na terenie Polski kilkakrotnie. Za każdym razem zjawisko to wywoływało euforię wśród naocznych świadków. Jeden z najjaśniejszych obserwowano w zachodniej Polsce w styczniu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Super Raport 09.12 (Goście: Krzysztof Gawkowski - Nowa Lewica oraz Artur Dziambor - Konfederacja) Sedno Sprawy: Sławomir Neumann
Źródło: Oślepiająca kula nad Polską. Przez nią na moment noc zamieniła się w dzień! [NAGRANIE]