Pogoda na lato: czeka nas wyczekiwany napływ ciepełka! Wiemy, kiedy planować urlop!

2021-04-21 14:49 nm
lato
Autor: Pixaby Pogoda na lato 2021: czeka nas napływ ciepła. Prognoza pogody na lato 2021

Wiele wskazuje na to, że lato 2021 przyniesie nam więcej radości niż dotychczasowa wiosna. Prognozowane są wysokie temperatury, szczególnie w jednym miesiącu. Eksperymentalną długoterminową prognozę pogody przygotował IMGW. Jak będzie wyglądać pogoda na lato 2021? Kiedy planować urlop? Sprawdźcie w naszym materiale.

Pogoda na lato 2021. IMGW przygotował prognozę

Kalendarzowa wiosna w wielu miejscach Polski raczej przypomina jesień. Mamy sporo deszczowych dni, w dodatku temperatura również nie zachęca do spacerów. I choć do zmiany pory roku pozostało jeszcze trochę czasu, to już wiele osób zastanawia się, jak będzie wyglądać lato 2021. Czy czeka nas gorąca i słoneczna aura? A może trzeba przygotować się na deszcz? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował długoterminową pogodę na lato 2021. Na co trzeba się przygotować?

Raport z anteny 21.04, godz.10

Jakie będzie lato 2021?

Wiele wskazuje na to, że pogoda na lato 2021 wynagrodzi nam chłodny początek wiosny. W czerwcu i w lipcu możemy spodziewać się wysokich temperatur. Jak podało IMGW, będą one powyżej wieloletniej normy. To właśnie te dwa miesiące będą najlepsze, jeśli planujemy lato 2021 spędzić w Polsce. Co więcej, opady szacowane są w normie. Nie powinny więc przeważać deszczowe dni. Więcej opadów można spodziewać się tylko na wschodzie kraju.

Czy to oznacza, że w sierpniu możemy spodziewać się załamania pogody? Absolutnie nie. Eksperymentalna prognoza pogody na lato 2021 to wstępne założenia. W sierpniu zarówno temperatura, jak i opady szacowane są "w normie". Na dokładniejsze prognozy pogody na lato 2021 musimy jeszcze poczekać.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Źródło: Pogoda na lato: czeka nas wyczekiwany napływ ciepełka! Wiemy, kiedy planować urlop!
Nasi Partnerzy polecają