Prognoza pogody na długi weekedn

i

Autor: Twitter IMGW-PIB METEO POLSKA Prognoza na długi weekend 2022

Pogoda na Wszystkich Świętych 2022. Jaka jest prognoza na długi weekend listopadowy?

2022-10-26 15:53

Przed nami 1 listopada. Tradycyjnie Polacy w tym okresie odwiedzają groby swoich bliskich. Nadchodzący długi weekend to przede wszystkim czas wyjazdów. Pogoda może nas pozytywnie zaskoczyć. Zobaczcie prognozy na weekend poprzedzający Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

Jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych 2022?

Uroczystość Wszystkich Świętych jak co roku oznacza, że Polacy wsiądą w samochody i inne środki transportu, by wraz z całą rodziną odwiedzić groby bliskich. Ponieważ w tym roku 1 listopada wypada we wtorek, wystarczy zatem wziąć wolny poniedziałek, by mieć w sumie 4 dni wolnego obok siebie. Niezależnie od tego jak długą drogę planujecie, warto sprawdzić jaka pogoda czeka nas na przełomie października i listopada. Aktualne prognozy mówią, że możemy się bardzo zaskoczyć i to pozytywnie.

CZYTAJ TAKŻE: Skoki narciarskie 2022/2023 - kiedy będą? KALENDARZ i TERMINARZ Pucharu Świata w skokach

Zębów zazdrości mu nawet Ibisz! Krzysztof Rutkowski w VOX FM

Piątek 28 października

Od środy nad Polską panowanie rozpoczął antycyklon Zacharias, który przyniósł cieplejsze masy powietrza. Jego apogeum możemy spodziewać się dokładnie 1 listopada. W piątek możemy spodziewać się, że temperatury w kraju wahać się będą od 12°C stopni na południu i wschodzie kraju, do nawet 20°C na zachodzie. Najprawdopodobniej nie będzie też opadów.

Sobota 29 października

Sobota również bardzo pogodna i ciepła. Najchłodniej na Suwalszczyźnie - do 16°C do nawet 23°C na Dolnym Śląsku. Centrum kraju w okolicach 20 kresek powyżej zera. Przez cały dzień wiatr umiarkowany i bez deszczu.

CZYTAJ TAKŻE: Ceny na cmentarzach ostro w górę! Dzień Wszystkich Świętych 2022 nie będzie tani

Niedziela 30 października i poniedziałek 31 października

Te dwa dni pogodowo będą bardzo podobne. Znów Dolny Śląsk będzie najcieplejszym miejscem w kraju - zobaczymy tam na termometrach nawet do 24°C. Chłodniej, choć wciąż bardzo przyjemnie na wschodnich krańcach kraju - tam w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy ok. 15°C. I znów bez deszczu, a słabe i przelotne opady możliwe na północnym-wschodzie.

Wtorek 1 listopada

Wtorek 1 listopada będzie pogodny i raczej nie ma w prognozach opadów deszczu, jednak może przynieść on ochłodzenie. Jednak spokojnie, temperatury w kraju nie spadną poniżej 10°C. Najcieplej na zachodzie Polski - do 14-15°C, z kolei najniższe temperatury na Podkarpaciu czy Podlasiu - 11°C.

CZYTAJ TAKŻE: Czy wymiana opon na zimowe jest obowiązkowa? Policjantka tłumaczy co mówią przepisy

QUIZ: Żony disco polo! Czy znasz imiona partnerek największych gwiazdorów?

Pytanie 1 z 11
Marcin Miller