Warmińzko-mazurskie: FATALNA sytuacja epidemiczna w regionie! Jak idą szczepienia?

i

Autor: archiwum portalu Warmińzko-mazurskie: FATALNA sytuacja epidemiczna w regionie! Jak idą szczepienia?

RAPORT Z ANTENY 2.03.21: będzie wsparcie dla medyków z warmińsko-mazurskiego. Kolejne szczepionki trafią do wojewódźtwa

2021-03-02 10:17

Będzie szczepionkowe wsparcie dla medyków z warmińsko-mazurskiego! Preparat trafi do 30 szpitali w regionie. Jest to pula, niezależna od tej, którą region otrzymał w ramach szczepień seniorów i nauczycieli. Więcej newsów znajdziecie w dzisiejszym Raporcie z anteny. Znajdziecie go w tym artykule!

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 2.03.21: co z teleporadami? Czy pacjenci wrócą do przychodni?
  2. RAPORT Z ANTENY 2.03.21: folia powie nam, że jedzenie się psuje!

Dziś, 2.03.2021, mamy blisko 8 tysięcy zakażeń koronawirusem, a zmarło kolejnych 216 osób. To najnowsze dane z resortu zdrowia. Tymczasem warmińsko-mazurskie dostanie dodatkowe dziesięć tysięcy szczepionek. To preparat dla osób z grupy zero czyli dla medyków. Jest to pula, niezależna od tej, którą region otrzymał w ramach szczepień seniorów i nauczycieli.

Do tej pory w tym regionie zaszczepiono ponad 114 tys osób. Do  14 marca obowiązuje tam całkowity lockdown, a to przez wysoką liczbę zakażeń koronawirusem.

Raport z Anteny 02.03

RAPORT Z ANTENY 2.03.21: co z teleporadami? Czy pacjenci wrócą do przychodni?

Teleporady na razie zostają! Będą z nich mogły wciąż korzystać dzieci do sześciu lat i osoby powyżej 65roku życia. Od wczoraj miały zostać zastąpione wizytami w przychodniach, ale na to nie zgodzili się jednak lekarze.

Na zmiany w przepisach z niecierpliwością czekają sami seniorzy. Niewykluczone, że projekt nowego rozporządzenia zostanie podpisany dzisiaj.

RAPORT Z ANTENY 2.03.21: folia powie nam, że jedzenie się psuje!

Powie nam, kiedy psuje się jedzenie - takie właściwości ma specjalna folia, nad którą pracuje naukowiec z Krakowa. Materiał składa się z tak zwanych bio-polimerów, które zmieniają kolor, kiedy zapakowana w nie żywność zaczyna gnić. Folia ten proces opóźni.

A więcej informacji znajdziecie w naszym raporcie wideo!

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw SARS-CoV-2?