RAPORT Z ANTENY 21.07.2021: Igrzyska olimpijskie mogą zostać odwołane? Wszystko przez koronawirusa!

2021-07-21 11:55 a.d.
Olimpiada w Tokio 2021 MOŻE SIĘ NIE ODBYĆ? Odwołanie igrzysk w ostatniej chwili nie jest wykluczone
Autor: PAP/Leszek Szymański Olimpiada w Tokio 2021 MOŻE SIĘ NIE ODBYĆ? "Odwołanie igrzysk w ostatniej chwili nie jest wykluczone"

Zawody mogą zostać odwołane w ostatniej chwili! Na dwa dni przed rozpoczęciem igrzysk oznajmia szef komitetu organizacyjnego przyznaje. To w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Już ponad 70 osób, w tym trzy w wiosce olimpijskiej ma pozytywne wyniki testów.

RAPORT Z ANTENY 21.07.2021: mniej boimy się utraty pracy! Kto ją najczęściej zmienia?

Mniej boimy się utraty pracy. Jest też mniejsza rotacja pracowników. Takie wnioski płyną z najnowszego Monitora Rynku Pracy. Redukcje związane z pandemią nie są już głównym powodem do zmiany, teraz najważniejsza jest dobra wypłata. Pracę najczęściej zmieniają kobiety, przed 30, sprzedawczynie i kasjerki. Największe migracje pracowników obserwuje się w transporcie i logistyce, handlu i gastronomii.

Olsztyn. Pijany kierowca zatrzymany przez świadków

RAPORT Z ANTENY 21.07.2021: pandemia zmieniła turystów?

Jak zauważają górale - niektórzy z nas o wiele inaczej podchodzą do wakacyjnych wyjazdów. Częściej rezerwujemy pokój w pensjonacie w górach na ostatnią chwilę. Przedsiębiorcy z branży turystycznej dodają, że jeszcze nigdy, ani w czerwcu, ani w lipcu pod tatrami nie było tak wielu turystów.