Są pierwsze wnioski na temat działania amantadyny w leczeniu COVID-19

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/padrinan

Raport z anteny 25.08.2021: ​Amantadyna może pomagać w leczeniu COVID-19? Są wyniki badań

2021-08-25 11:06

Amantadyna może pomagać w leczeniu COVID-19? Są wyniki badań, ale muszą odbyć się jeszcze badania kliniczne, które je potwierdzą. W dzisiejszym raporcie z anteny mówimy też między innymi o tym, co dzieje się na polskiej granicy. Zobaczcie nasze WIDEO!

Spis treści

  1. Raport z anteny 25.08.21 - Białoruś nie zgodziła się na polski transport humanitarny
  2. Raport z anteny 25.08.21 - pierwszy medal na paraolimpiadzie dla Polski

Amantadyna może pomagać w leczeniu COVID-19. Żeby to potwierdzić muszą zakończyć się badania kliniczne. Jednak już teraz można wyciągnąć pierwsze wnioski. U żadnego z kilkudziesięciu pacjentów nie zaobserwowano działań niepożądanych - mówi prof. Konrad Rejdak, kierownik Kliniki Neurologii Szpitala Klinicznego 4 w Lublinie

Raport z anteny 25.08, godz.10

Raport z anteny 25.08.21 - Białoruś nie zgodziła się na polski transport humanitarny

Ciężarówka z kocami, namiotami i środkami higienicznymi - już nie czeka na granicy. Białoruś nie zgodziła się na polski transport humanitarny dla uchodźców - mówi wiceszef polskiej dyplomacji. Marcin Przydacz dodaje, że ten dwa dni czekał na przejściu granicznym Wczoraj wieczorem przyszła odmowna odpowiedź na polską ofertę. Wiceszef MSZ mówi, że z informacji świadków wynika, iż strona Białoruska przekazuje osobom koczującym przy granicy jedzenie, wodę i papierosy.

Raport z anteny 25.08.21 - pierwszy medal na paraolimpiadzie dla Polski

Jest pierwszy medal dla Polski na paraolimpiadzie. Kolarze Marcin Polak i pilot Michał Ładosz zdobyli brąz na dystansie czterech tysięcy metrów. Dziś jeszcze pływanie, szermierka na wózkach i tenis stołowy.