RAPORT Z ANTENY 5.03.2021: uwaga turyści! Karkonoski Park Narodowy bije na alarm i apeluje o rozsądek!

2021-03-05 10:22 a.d.
 RAPORT Z ANTENY 5.03.2021: uwaga turyści! Karkonoski Park Narodowy bije na alarm i apeluje o rozsądek!
Autor: Canva.com RAPORT Z ANTENY 5.03.2021: uwaga turyści! Karkonoski Park Narodowy bije na alarm i apeluje o rozsądek!

Karkonoski Park Narodowy bije na alarm i apeluje o rozsądek. Na górskich szlakach coraz częściej pojawiają się turyści, którzy nie stosują się do zasad. Piękna pogoda zachęca do wyruszenia na spacery, więc chętnych na wędrówki nie brakuje. Nieodpowiedzialne podejście może jednak skończyć się nawet tragedią! Więcej wiadomości znajdziecie w naszym raporcie z anteny!

Spis treści

  1.  RAPORT Z ANTENY 5.03.2021: Nowe obostrzenia od 8 marca?
  2.  RAPORT Z ANTENY 5.03.2021: Dwóch wędkarzy utonęło w jeziorze Wilczkowo
  3. RAPORT Z ANTENY 5.03.2021: papież Franciszek z wizytą w Iraku

RAPORT Z ANTENY 5.03.2021: uwaga turyści! Karkonoski Park Narodowy bije na alarm i apeluje o rozsądek! Organizują wędrówki poza wyznaczonymi ścieżkami i mocno zaśmiecają teren. A to nie jedyne ich grzechy. Na szlakach można spotkać coraz więcej osób pod wpływem alkoholu. Niektórzy wychodzą również w góry nocą, czego nie powinno się robić. Tabliczki informacyjne i miejsca przeznaczone do odpoczynku bywają też całkiem zdewastowane.

Raport z Anteny 05.03

 RAPORT Z ANTENY 5.03.2021: Nowe obostrzenia od 8 marca?

Dziś odbywa się spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Na nim  zapaść mają decyzje o ewentualnych zmianach w restrykcjach. Nie obejmą jednak tego weekendu. Wiadomo za to, że rząd chce wprowadzać modyfikacje w obostrzeniach częściej i bardziej lokalnie. Luzowanie obostrzeń po świętach również nie jest wykluczone.

 RAPORT Z ANTENY 5.03.2021: Dwóch wędkarzy utonęło w jeziorze Wilczkowo

Tragedia w zachodniopomorskiem. Dwóch wędkarzy utonęło w jeziorze Wilczkowo. Wiadomo, że byli braćmi. 67 i 69-latek pojechali na ryby wczoraj rano. Gdy nie wrócili, rodzina powiadomiła policję. W trakcie nocnych poszukiwań znaleziono ciała obu mężczyzn.

RAPORT Z ANTENY 5.03.2021: papież Franciszek z wizytą w Iraku

To będzie historyczna wizyta. Franciszek jako pierwszy papież pojawi się dziś w Iraku. W Bagdadzie wyląduje około południa czasu polskiego. To również pierwsza od 15tu miesięcy pielgrzymka Franciszka. Ze względu na trwającą pandemię nie opuszczał Rzymu.