Rekordowo niskie temperatury. Na termometrach nawet - 20 stopni [OSTRZEŻENIA IMGW]

2021-02-10 21:25 STAN PAP.

Rekordowo zimna noc i poranek. Termometry pokażą nawet - 20 stopni Celsjusza! IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu i marznącymi opadami. To bardzo niebezpieczne warunki dla kierowców. W których rejonach Polski będzie najzimniej? Prognoza pogody na 11.02.2021.

Atak zimy w stolicy! Warszawa sparaliżowana

IMGW: Rekordowo niskie temperatury

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia niemal dla całej Polski. Wyjątkowo mroźnie będzie na północy kraju. Tam spodziewać się trzeba także obfitych opadów śniegu. Najwięcej śniegu spadnie jednak w Bieszczadach - tam obowiązuje drugi stopień obostrzeń.

Czytaj także: Jak zwierzęta radzą sobie z zimą? Oto NAJSŁODSZA galeria w historii! [FOTO]

Nawet - 20 stopni

W nocy ze środy na czwartek będzie mroźnie od - 20 do - 7 st. C. Są ostrzeżenia przed niską temperaturą w regionach północnych. Spadnie śnieg, intensywne opady na południu i na Pomorzu - powiedział rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.

Późnym wieczorem w środę na południowym wschodzie są możliwe jeszcze marznące opady deszczu. Będzie ślisko na Podkarpaciu i w Bieszczadach. - W nocy jednak, tak jak w całym kraju, chwyci tam tęgi mróz - ostrzegł rzecznik IMGW.

Mrozy i zawieje śnieżne

W całej Polsce w nocy ze środy na czwartek bardzo niskie temperatury. Są ostrzeżenia przed mrozem i zawiejami śnieżnymi m.in dla regionów północnych. - 20 st. C na Suwalszczyźnie i w większości północno-wschodnich regionów oraz kotlinach sudeckich, a także w wyższych partiach gór.

- W Zachodniopomorskiem ok. - 15 st. C. Południowo-zachodnie województwa z temperaturą od -12 do - 9 st. C. W centrum Polski ok. - 12, a w pasie od Małopolskiego do Lubelskiego ok. -7 st. C - powiedział PAP Walijewski.

20 centymetrów śniegu

Będzie padał śnieg. W nocy szczególnie intensywne opady wystąpią m.in. w południowych i południowo-wschodnich regionach Polski. - Tam może spaść od 15 cm do 20 cm śniegu, w Bieszczadach nawet do 30 cm. Spore opady również na Pomorzu 15, 20 cm śniegu - przewiduje rzecznik IMGW.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Możesz być w szoku, że ludzie TO UPRAWIAJĄ! Zmierzysz się z pytaniami o TE dyscypliny sportu?

Pytanie 1 z 15
Hokej. Jak się okazuję w tę dyscyplinę można grać nie tylko na lodzie czy trawie, ale również na… dnie basenu! Jak długo trwa taki mecz?