Rodzice nie odprowadzą dzieci do szkoły 2 września! Jaki jest powód? Do kiedy potrwa zakaz?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Rodzice nie odprowadzą dzieci do szkoły 2 września! Jaki jest powód? Do kiedy potrwa zakaz?

2021-08-30 15:30

Uczniowie zasiądą w szkolnych ławkach po raz pierwszy już w czwartek 2 września. Wtedy też rozpoczną się pierwsze lekcje, chociaż oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego zaplanowane jest oczywiście na 1 września. Czeka nas jednak sporo zmian. Jedną z nich będzie zakaz odprowadzania dzieci do szatni. Jak długo potrwa? Dlaczego został wprowadzony?

Rodzice nie odprowadzą dzieci do szkoły 2 września! Jaki jest powód? Chociaż covid-19 nie jest już straszny tym, którzy otrzymali dwie dawki szczepienia, to jednak wciąż może być groźny również dla naszych dzieci. Mimo spadku zakażeń Polacy szykują się na nadejście czwartej fali już jesienią. Polska znów może zostać podzielona na strefy, a dzieci nie będą długo cieszyć się nauką w szkole, jeśli nie będziemy wykazywać się odpowiedzialnością. Nasze pociechy, jak i my sami do szkół wrócimy na pewnych zasadach. Jedną z nich jest zakaz odprowadzania dzieci do szatni. Liczba osób w pomieszczeniu dzięki takiemu przepisowi znacznie się zmniejszy. Sam pomysł przerażać może jednak i rodziców i uczniów pierwszych klas, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z edukacją. Co należy zrobić? Nie panikujmy! Dziecko widzi nasz strach i samo zaczyna się martwić. Konieczne jest wytłumaczenie mu, że w szkole może czuć się bezpiecznie. Zachęcajmy je również do szybkiego nawiązania przyjaźni. Zanim wybije pierwszy dzwonek, upewnijmy się też, że nasza pociecha jest w całości samodzielna - będzie umiała poprosić kogoś o pomoc i radę. Poprośmy nauczyciela, by wskazał im, gdzie znajduje się pokój nauczycielski. Jeśli dziecko się zgubi, będzie mogło spotkać pod nim kogoś dorosłego, kto się nim zaopiekuje.

Rodzice nie odprowadzą dzieci do szkoły 2 września! Do kiedy potrwa zakaz?

Nie wiemy jeszcze kiedy restrykcje dotyczące odprowadzania dzieci zostaną zniesione. Wiele zależy od tego jak szybko uda nam się zwalczyć czwartą falę pandemii. Rodzice mogą jednak wciąż oczekiwać na pociechę pod szkołą i oczywiście być w stałym kontakcie z nauczycielami, którzy będą wspierać dzieci w tym trudnym czasie.

Źródło: Rodzice nie odprowadzą dzieci do szkoły 2 września! Jaki jest powód? Do kiedy potrwa zakaz?