Seniorka telefon

i

Autor: sabinevanerp/Pixabay/cc0 Seniorka uwierzyła oszustowi i przekazała oszczędności

: Seniorzy mają się na baczności. Metodą "na wnuczka" próbowano ich oszukać kilka razy!

2021-06-10 12:25

Oszuści próbowali 5 razy w rejonie Oświęcimia. Nie udało się im. Seniorzy zorientowali się, że mają do czynienia z próbą wyłudzenia i informowali policję – podała w czwartek policja w Oświęcimiu.

"W środę po południu miało miejsce pięć prób wyłudzenia pieniędzy +metodą na wnuczka+. Do przestępstwa nie doszło, gdyż seniorzy - czworo z Oświęcimia i jedna osoba z Rajska, od razu się zorientowały. Z ich relacji wynikało, że przestępcy podawali się za bliskie osoby, informując, iż córka bądź wnuczek mieli wypadek drogowy i niezbędne są pieniądze na kaucję. Seniorzy natychmiast przerywali rozmowę, kontaktując się z bliskimi lub dzwoniąc na numer alarmowy 112"

– powiedziała rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Jak dodała, policjanci poszukują teraz oszustów. Zaapelowali też o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi osobami, które dzwoniąc głównie na telefony stacjonarne wyłudzają pieniądze. 

"Nie należy się sugerować pośpiechem, który narzucają sprawcy, a własnym rozsądkiem. Pod żadnym pozorem w takich sytuacjach nie należy przekazywać pieniędzy osobie obcej" – podkreśliła Jurecka.

Policjanta zaznaczył, że w przypadku telefonicznej prośby o pilne przekazanie pieniędzy należy natychmiast skontaktować się bezpośrednio z krewnym, który miał się znaleźć w trudnej sytuacji. W przypadku braku takiej możliwości trzeba skontaktować się z innymi członkami rodziny. We wszystkich podejrzanych sytuacjach należy niezwłocznie dzwonić pod numer najbliższej jednostki policji lub na numer alarmowy

Chcieli ją oszukać metodą "na wnuczka", jednak to ona ich oszukała!
Źródło: Seniorzy mają się na baczności. Metodą "na wnuczka" próbowano ich oszukać kilka razy!