Sezon grzewczy 2022.

i

Autor: Canva Kiedy kaloryfery będą ciepłe? Kiedy zaczną grzać? Kto ustata początek sezonu grzewczego?

Sezon grzewczy 2022. Kiedy kaloryfery będą ciepłe, kiedy zaczną grzać?

2022-09-20 12:10

Zaczęło się. Chłodne wrześniowe poranki w bloku i ta myśl - kiedy w końcu zaczną grzać kaloryfery? Czy sezon grzewczy 2022 rozpoczyna się we wrześniu? Po letnich upałach jesień weszła w nasze życie z przytupem.

Sezon grzewczy 2022 kiedy się zaczyna?

Tak naprawdę nie ma określonej daty rozpoczęcia sezonu grzewczego. Dokument, który to reguluje mówi wyłącznie o tym, że zależy on od temperatury na zewnątrz. Cytując Rozporządzenie Ministra Gospodarki z 15 stycznia 2007 r. za sezon grzewczy przyjmujemy „okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów”. Jak widać, nie jest podany termin rozpoczęcia czy zakończenia.Z kolei rozporządzenie ministra infrastruktury precyzuje temperatury w mieszkaniach, które powinny regulować włączanie ogrzewania w budynku. Grzejniki powinny według niego zostać włączone wtedy, kiedy ogrzewanie jest niezbędne by osiągnąć temperaturę 20°C w pokojach oraz 24°C w łazienkach.

CZYTAJ TAKŻE: ZAMARZNIEMY i będzie spokój z nami! Polacy z NAJBIEDNIEJSZEJ GMINY szykują się do ZIMY

VOX FM – Jazda do roboty 2022

Wiele zależy od tego jak zarządzane jest to na osiedlu, na którym mieszkamy. W zależności od tego czy jest to spółdzielnia czy inny zarządca nieruchomości oraz czy budynek jest przyłączony do sieci miejskiej czy ma na przykład własną kotłownię. W regulaminie powinien być zapis, dotyczący kryteriów rozpoczęcia sezonu grzewczego. Może to być na przykład spadek temperatury poniżej 10 stopni przez 3 kolejne dni lub zwyczajnie - uwzględnienie próśb mieszkańców.

CZYTAJ TAKŻE: Roztańczony PGE Narodowy 2022 - wybierz z nami Najbardziej Roztańczonego Artystę imprezy

Justyna z Top Girls niemal nago pozuje do zdjęć. Ciało jak marzenie!

Sonda
Czy w zimie zabraknie nam opału?