Polska zagra z odwiecznym rywalem. Wielki mecz w Rzeszowie

i

Autor: https://pxhere.com Polska zagra z odwiecznym rywalem. Wielki mecz w Rzeszowie

Specjalnie strzelił dwa samobóje! Po meczu wszyscy mu gratulowali

2021-07-21 10:04

Specjalnie strzelił dwa samobóje, a potem tłumaczył, że zrobił to… dla dobra piłki nożnej. Po meczu, gdy wszyscy dowiedzieli się o co chodzi to aż mu pogratulowali. Do tej niecodziennej sytuacji doszło w Afryce, a dokładnie w Ghanie. Piłkarz Interu Allier z premedytacją zmienił wynik meczu, dlaczego?

Świat obiegło nagranie z meczu ligowego pomiędzy Interem Allies i Ashanti Gold SC, na którym widać jak piłkarz Musah celowo strzela dwie samobójcze bramki. Gole z tego spotkania od razu wzbudził podejrzenia, że mecz mógł zostać ustawiony, a piłkarz przyczynia się właśnie do ustalenia konkretnego wyniku. Musah przyznał się, że faktycznie zrobił to celowo, ale jak się okazało powód był zupełnie inny. Po meczu wszyscy mu gratulowali.

CZYTAJ TAKŻE: Koniec petard i fajerwerków NAWET W SYLWESTRA?! Nowa ustawa ma chronić zwierzęta

Specjalnie strzelił dwa samobóje! Po meczu wszyscy mu gratulowali

Co prawda chodzi o ustawienie wyniku meczu, ale piłkarz Interu Allies zagrał na nosie wszystkim, którzy chcieli, aby ten mecz skończył się wynikiem 5:1 dla Ashanti Gold SC, zmieniając wynik na 7:0.

– Usłyszałem w hotelu przed meczem, że spotkanie skończy się ustawionym wynikiem 5:1. Postanowiłem dla dobra piłki zepsuć ten plan i strzelić jeszcze dwa gole. Nie toleruję zakładów i ustawek. Po meczu otrzymałem gratulacje od kolegów i trenera – wyjaśnił Musah, cytowany przez portal moderghana.com.

Specjalnie strzelił dwa samobóje! Jest postępowanie

Klub Ashanti Gold SC po meczu wydał oświadczenie, w którym możemy przeczytać, że zachowanie piłkarza dziwi działaczy klubu, a sam mecz nie był ustawiony.

- Nie mamy pojęcia, dlaczego rywal strzelił dwa gole samobójcze. Przez cały mecz pokazaliśmy, że jesteśmy zdeterminowani, by osiągnąć jak najlepszy wynik i nie było tak, że graliśmy by osiągnąć ustalony wynik - napisało Ashanti Gold.

Mimo zapewnień klubu federacja piłki nożnej w Ghanie postanowiła wszcząć postępowanie w sprawie tego meczu, przesłuchać piłkarzy, a także cały sztab.

Wioska olimpijska oczami polskich pływaków. Zobacz jak mieszkają sportowcy
Sonda
Całoroczny zakaz odpalania petard i fajerwerków w Polsce. Czy powinien zostać wprowadzony?
Źródło: Specjalnie strzelił dwa samobóje! Po meczu wszyscy mu gratulowali