Rozpoczynają się szczepienia na koronawirusa dla NAUCZYCIELI. Którzy będą pierwsi?

i

Autor: Pixabay Rozpoczynają się szczepienia na koronawirusa dla NAUCZYCIELI. Którzy będą pierwsi?

Szczepienia nauczycieli w Polsce: ile osób się zgłosiło? Rząd ma powody do dumy? [RAPORT Z ANTENY 12.02.2021]

2021-02-12 10:22

Po szczepieniach seniorów, przyszła pora na kolejną grupę społeczną. Ruszyło szczepienie pedagogów w całym kraju. W pierwszej kolejności dotyczy ono tych, którzy uczą stacjonarnie. Według informacji resortu edukacji - zgłosiło się 65% uprawnionych pedagogów. Co to oznacza dla uczniów? Czy po szczepieniach nauczycieli wszyscy będą mogli wrócić do nauki w placówkach?

Spis treści

  1. Szczepienia nauczycieli w Polsce - 12.02.2021
  2. RAPORT Z ANTENY 12.02.2021

Szczepienia nauczycieli w Polsce - 12.02.2021

Jak się jednak okazuje - nie wszędzie szczepienia ruszyły już dziś ( 12.02.2021). Warszawski szpital bródnowski zacznie preparat podawać dopiero od 13 lutego. W pierwszej kolejności zostaną zaszczepieni pedagodzy, którzy uczą dzieci w klasach I-III i nauczyciele przedszkolni. Ogromne zainteresowanie szczepionką wśród nauczycieli odnotowano w województwie śląskim. Na początek zaszczepieni mają być nauczyciele, którzy wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach. Ci poniżej 60 roku życia mają mieć podane szczepionki firmy AstraZeneca.

RAPORT Z ANTENY 12.02.2021

Co jeszcze dzieje się w Polsce?

  • Woda w Płocku wciąż opada. Miasto od poniedziałku zagrożone jest powodzią. Najnowsze pomiary pokazują jednak spadek poziomu wody aż o 6 centymetrów. To w rejonie Radziwia. Władze Płocka liczą na poprawę pogody. Od niej zależy to, czy jutro na Wiśle pojawią się lodołamacze
  • Firma ML System z Podkarpacia stworzyła urządzenie, które wykrywa koronawirusa z oddechu i to w ciągu kilku minut. To sukces naszego kraju - mówi prezydent Andrzej Duda.
  • Iga Świątek zagra o awans do 1/8 finału Australian Open. Jej rywalką w trzeciej rundzie jest Francuzka Fiona Ferro, z którą Polka jeszcze nigdy nie grała.
Śląsk. Policja rozbiła grupę przestępczą
Sonda
Czy szczepienia dzieci powinny być obowiązkowe?