Stadion

i

Autor: Pixabay

Szwecja czy Czechy? Dziś dowiemy się z kim zagra Polska

2022-03-24 14:57

Ten mecz polscy kibice mogą obserwować z jeszcze większym zainteresowaniem niż starcie Polski ze Szkocją. Reprezentacje Szwecji i Czech powalczą dziś o prawo zagrania w finale baraży o Katar. Zwycięzca spotka się w nim z naszą reprezentacją.

Porwadzący drużynę Czesław Michniewicz rekomendowany był jako ekspert od rozpracowania Rosjan, z którymi nasza reprezentacja miała zmierzyć się w barażach. Jednak po ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę zespół Walerija Karpina został wykluczony z walki o mistrzostwa.

Pierwsza Zmiana na TikTok’u

Problemy Czechów przed meczem

Spotkanie Szwecja - Czechy zostanie rozegrane w podsztokholmskiej Solnej. Goście mieli jednak drobne problemy z podróżą do Skandynawii. Samolot, którym mieli przylecieć miał usterkę techniczną, przez co finalnie do Szwecji dotarli na jeden dzień przed tym kluczowym spotkaniem.

Dodatkowo drużyna została pozbawiona Patrika Schicka. Z powodu kontuzji napastnik, który zdobył 17 bramek w 33 występach w kadrze, nie będzie mógł zagrać w dzisiejszym spotkaniu. Z reprezentacji wypadł również bramkarz Werderu Brema Jiri Pavlenka.

Kto będzie łatwiejszym przeciwnikiem dla Polski?

Patrząc na ranking FIFA Szwecja zajmuje wyższą, bo 17. lokatę, z kolei Czesi są na 31. miejscu. Czyli niżej niż Polska, zajmująca 28. pozycję. Eksperci oceniają jednak szanse obu drużyn jako wyrównane. Taka również jest historia spotkań tych dwóch reprezentacji, jednak warto zaznaczyć, że w meczach o stawkę nie spotkały się one od czasu rozpadu Czechosłowacji.

Spotkanie Szwecja - Czechy już dziś (czwartek) o 20:45. W tym samym czasie odbędzie się również towarzyskie spotkanie Polski z reprezentacją Szkocji.