Szwedzi  przed meczem z Polską wyciągają asa z rękawa! Mamy się czego obawiać?

i

Autor: PAP/EPA / ANDERS WIKLUND / Na zdjęciu: Dejan Kulusevski

Szwedzi przed meczem z Polską wyciągają asa z rękawa! Mamy się czego obawiać?

2021-06-17 12:48

Koronawirus tuż przed Euro 2020 pokrzyżował plany Szwedom. Sytuacja jednak wydaje się być opanowana. Treningi z kadrą ma wznowić Dejan Kulusevski, u którego na kilka dni przed startem Euro 2020 wykryto zakażenie. Na mecz z Polską prawdopodobnie gotowy ma być również Mattias Svanberg.

 Szwedzi problemy z zakażeniami koronawirusem w reprezentacji – takie informacje obiegły media jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2020. Sytuacja nie wyglądała za dobrze dla rywali, Polacy mogli mieć nadzieję, na osłabiony skład a co za tym idzie – większe szanse.

Jeden z reprezentantów Szwecji tuż przed mistrzostwami Europy uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Mowa tu Dejanie Kulusevskim - zawodniku Juvenutusu. Jak się okazuje 21-latek brał udział w imprezie. Dejana Kulusevskiego w obronę wziął Janne Andersson. Selekcjoner reprezentacji Szwecji przyznał, że 21-latek został zaproszony na rodzinny obiad. 

 Zawodnik Juventusu Turyn ostatnich kilka dni spędził w izolacji. W przypadku pokonania reprezentacji Słowacji (18 czerwca), Szwedzi mogą być praktycznie pewni awansu do kolejnej fazy turnieju.

Na konferencji prasowej selekcjoner ekipy ze Skandynawii podkreślił, że w ostatnim meczu fazy grupowej z Biało-Czerwonymi zespół zagra już w pełnym składzie. Oznacza to, że w pełni sił ma być już również drugi z zakażonych zawodników - Mattias Svanberg.

”To duże wzmocnienie i Dejan już w środę będzie z nami trenował w Goeteborgu pod warunkiem, że ostatnie testy będą negatywne”

- powiedział selekcjoner "Trzech Koron" Janne Andersson.

Te informacje mogą być niepokojące dla drużyny Paulo Sousy, ale najpierw Polacy zmierzą się z Hiszpanami w sobotę (19 czerwca).

Sonda
Euro 2020 - czy wierzysz, że Polska wyjdzie z grupy?
Dariusz Szpakowski wspomina dawne czasy i ocenia szanse Polaków na Euro
Źródło: Szwedzi przed meczem z Polską wyciągają asa z rękawa! Mamy się czego obawiać?