Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: internet

TikTokerka nagrała filmik, który zszokował wiele osób. Co tak oburzyło internautów? [WIDEO]

2022-01-20 11:44

Z jednej strony dużo mówi się o prawach dziecka, a z drugiej nadal niezabrania się sprawiania dzieciom bólu w imię...mody. Kiedyś mówiono, że przekłucie uszu niemowlakowi nie sprawia dziecku bólu. Filmik, który nagrała TikTokerka pokazuje, że jest to mit. Czy pokazywanie tego, jak sprawia się ból własnemu dziecku jest dobrym pomysłem?

Przekłuwanie uszu dzieciom

Kto przekłuwał ucho ten wie, że ten zabieg, choć krótki powoduje sporo stresu. Ból, który towarzyszy przebijaniu i gojeniu się ucha bywa nieprzyjemny. Wiele osób w Polsce przebija uszy swoim dzieciom w podstawówce i jest to decyzja, którą podejmują razem z dzieckiem. Czy waszym zdaniem przebijanie uszu u noworodka to dobry pomysł?

Nagranie, które trafiło na TikToka, oburzy i zasmuci niejedną mamę. TikTokerka działająca pod pseudonimem london.babygray_ postanowiła pokazać na social mediach, jak przekłuwa uszy swojemu synkowi. Chłopiec, któremu przekłuto uszy nie potrafił sam utrzymać jeszcze sztywno główki, a co dopiero zdecydować, czy chce taką ozdobę. Sądząc po mimice matki ona sama była zestresowana sytuacją, zwłaszcza gdy kosmetyczka przekłuła pierwsze ucho jej syna, a chłopiec wybuchł głośnym płaczem. Jednak po stwierdzeniu „jak uroczo wygląda” mimo płaczu noworodka matka zgodziła się na przekłucie drugiego ucha. Oczywiście reakcja malucha była taka sama jak przy pierwszym uchu, ale najwidoczniej posiadanie modnego malucha, którym można pochwalić się na TikToku było ważniejsze. Pod nagraniem pojawiło się wiele negatywnych komentarzy.

Czy przekłuwanie uszu noworodkowi jest bezpieczne? Są kraje, w których przekłuwanie uszu małym dzieciom jest elementem kulturowym, między innymi w państwach Ameryki Południowej, czy też w Hiszpanii. Chociaż w obecnych czasach zabieg ten można zrobić szybko to jednak każda ingerencja w ciało takiego malucha może nieść za sobą poważne konsekwencje. Dziecko może dostać uczulenia na nikiel zawarty w kolczyku, a w ranę może wdać się infekcja. Przy tak małym uchu często kosmetyczki krzywo przebijają dziecięce uszko i w efekcie zabieg ten trzeba w później powtarzać. Naukowo udowodniono, że dziecko odczuwa ból dokładnie to samo, co dorosły i nie ma co używać argumentu, że „dziecko boli mniej”. Warto również wziąć pod uwagę, że nasze dzieci powinny mieć prawo zdecydować, czy chcą w ogóle nosić biżuterię w uszach. Nie jest to przecież zabieg ratujący życie, lecz tylko i wyłącznie moda. A jak wy sądzicie warto przekłuwać uszy niemowlakom?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Kto powinien decydować o przebiciu uszu?
Źródło: TikTokerka nagrała filmik, który zszokował wiele osób. Co tak oburzyło internautów? [WIDEO]