To NAJWIĘKSZA wtopa, jaką popełniasz, gdy przychodzą goście! Niewiele osób o niej wie

i

Autor: Pixaby To NAJWIĘKSZA wtopa, jaką popełniasz, gdy przychodzą goście! Niewiele osób o niej wie

To NAJWIĘKSZA wtopa, jaką popełniasz, gdy przychodzą goście! Niewiele osób o niej wie

2021-05-27 14:17

Czy zapraszając do siebie do domu gości, już na początku możemy popełnić gafę? Okazuje się, że tak! Co więcej, niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Chodzi o moment ściągania butów, po przekroczeniu progu domu lub mieszkania. Prosić o to przybyłych? Czy raczej nie? Jak się zachować? Sprawdźcie w naszym materiale!

Zaprosiłeś do domu gości, ci zrzucają kurtki i w butach ochoczo wchodzą do mieszkania. Pojawia się przerażenie w oczach, przecież dopiero posprzątałeś! Podłogi błyszczą, dywan odkurzony, a tu ktoś nanosi kurz z zewnątrz. Brak wychowania ze strony przybyłych? Czy warto im zwrócić uwagę i poprosić o zdjęcie obuwia? Okazuje się, że w takim zachowaniu nie ma nic złego. Istnieje bowiem niepisana reguła w sprawie ściągania butów po przyjściu do obcego domu.

Raport z Anteny 27.05

Czy trzeba zdejmować buty w gościach?

Jeśli urządzamy w domu imprezę, na której wymagany jest elegancki strój, na zewnątrz zaś panuje słoneczna pogoda, to nie powinniśmy wymagać od gości ściągnięcia obuwia. Buty mogą być bowiem dopasowane do stroju i być częścią garderoby.

Sytuacja zmienia się, jeśli na zewnątrz pogoda nie rozpieszcza. Wtedy warto mieć buty na zmianę.

Warto jednak mieć na uwadze to, że niektóre buty, jak np. szpilki mogą zniszczyć panele czy parkiet. Co w takiej sytuacji? Gdy wybieramy się w gości, zwróćmy uwagę, czy gospodarze po przywitaniu i zabraniu kurtki lub płaszcza od razu zapraszają do środka. Jeśli nadal stoją i czekają na kolejny ruch, prawdopodobnie oczekują na zdjęcie przez nas obuwia. Gospodarze mogą też od razu zakomunikować, że proszą o zdjęcie butów. Sytuacja zmienia się, jeśli na zewnątrz pogoda nie rozpieszcza. Wtedy warto mieć buty na zmianę.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Źródło: To NAJWIĘKSZA wtopa, jaką popełniasz, gdy przychodzą goście! Niewiele osób o niej wie