Iga Świątek w turnieju WTA w Miami

Autor: screen/Instagram @wta Iga Świątek awansowała do finału turnieju WTA w Miami

Trzeci fiał z rzędu! Fantastyczna seria Igi Świątek trwa

2022-04-01 9:53

Iga Świątek nie do pokonania! W turnieju WTA w Miami po trudnym meczu Amerykanka Jessika Pegula uległa w dwóch setach. Polka pokonała ją 6:2, 7:5 tym samym meldując się w finale turnieju. Kiedy Iga Świątek zagra o trofeum?

Iga Świątek idzie jak burza

To znakomity sezon dla 20-latki z Raszyna. Na koncie ma już dwa wygrane turnieje - w Dosze oraz w Indian Wells. Finał w Miami będzie w takim razie trzecim z rzędu. Młoda zawodniczka prezentuje doskonałą formę w każdym spotkaniu sezonu, wygrywając większość z nich w dwóch setach.

Choć starcie z Pegulą nie było najłatwiejsze, to pierwszą piłkę setową miała już po 44 minutach gry. Drugi set był bardzo wyrównany i po walce ostatecznie świątek zamknęła to spotkanie zwycięstwem.

To był drugi mecz tych zawodniczek w historii. Wcześniej to Jessica Pegula tryumfoiwała nad Polką. W turnieju City Open w Waszyngtonie w 2019 roku Amerykanka wygrała 5:7, 6:4, 6:1. Świątek zaliczyła więc rewanż.

Pierwsza reklama VOX FM "Bałkanica"

Finał Igi Świątek w turnieju w Miami

Iga Świątek ma szansę sięgnąć po trzecie z rzędu trofeum turnieju WTA. W finale w Miami zmierzy się z Naomi Osaką. Była liderka światowego rankingu WTA pokonała Belindę Bencić 4:6, 6:3, 6:4.

Starcie Polki z Japonką zobaczymy już w sobotę 2 kwietnia. Zawodniczki spotkają się na korcie po raz pierwszy od meczu w 2019 roku w Toronto.