UWAGA! Ludzie uciekają w popłochu: Wideo przedstawiające inwazję Rosji na Ukrainę to WIRUS!

i

Autor: Facebook/CERT Polska UWAGA! "Ludzie uciekają w popłochu": Wideo przedstawiające inwazję Rosji na Ukrainę to WIRUS!

UWAGA! "Ludzie uciekają w popłochu": Wideo przedstawiające inwazję Rosji na Ukrainę to WIRUS!

2022-02-22 18:05

CERT Polska ostrzega przed oszustwem. W związku z nasilającym się konfliktem pomiędzy Rosją a Ukrainą w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się nagrania przedstawiające inwazję wojsk rosyjskich na Ukrainę. Kliknięcie w link może spowodować, że stracimy sporo pieniędzy. Jak nie dać się oszukać? Czytaj!

CERT Polska ostrzega o kolejnych internetowych oszustwach. W związku z nasilającym się konfliktem pomiędzy Rosją a Ukrainą w sieci pojawiają się nagrania, na których widać inwazję rosyjskich wojsk na Ukrainę. Eksperci ostrzegają, że link do wideo jest fałszywy i może doprowadzić do utraty danych, a także strat finansowych.

Jaka jest sytuacja w Ukrainie? ŚLEDŹ RELACJĘ NA ŻYWO >>TUTAJ<<

- Uwaga! Od kilku dni obserwujemy na Facebooku posty o rzekomych materiałach wideo przedstawiających inwazję wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Obserwowane przez nas posty zawierają zwroty takie jak: "mrożące krew w żyłach nagranie" oraz "ludzie uciekają w popłochu". Dołączany jest do nich link, który kieruje do strony wyglądającej jak serwis informacyjny, z artykułem zawierającym wspomniany film. Przy próbie jego obejrzenia, jesteśmy przekierowywani do fałszywej prośby o podanie danych logowania do naszego konta. Przejęte w ten sposób konta wykorzystywane są do dalszej dystrybucji postów w ramach różnych grup na Facebooku.

W przypadku podania swoich danych logowania na fałszywym panelu Facebook zalecamy podjąć następujące kroki:- zmienić hasła oraz włączyć uwierzytelnienie dwuskładnikowe,- wylogować wszystkie aktywne sesje na koncie,- sprawdzić czy do konta nie zostały podpięte nieznane aplikacje.

Przypominamy również, że 21 lutego 2022 roku o 21:00 został ogłoszony na terenie kraju trzeci stopień alarmowy w cyberprzestrzeni RP: CRP-CHARLIE. Mimo że alarm dotyczy głównie administracji publicznej, jest to dobry moment na podniesienie swojej czujności na różnego rodzaju kampanie phishingowe - informuje CERT Polska.

Sonda
Czy jesteś "za" obowiązkową służbą wojskową?
Rosja zaostrza konflikt z Ukrainą
Źródło: UWAGA! "Ludzie uciekają w popłochu": Wideo przedstawiające inwazję Rosji na Ukrainę to WIRUS!