Uwaga! Popularna przyprawa wycofana ze sklepów. Sprawdź, czy nie masz jej w swojej kuchni

2021-04-01 10:24 fed
kurkuma
Autor: Pixabay.com

Uwaga! Sieć sklepów Selgros podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży przyprawy popularnej firmy. Jej spożycie może spowodować zagrożenie dla zdrowia! Wszystkich, którzy kupili ostatnio tę przyprawę, sieć prosi o kontakt, zwrot towaru i gwarantuje oddanie gotówki. Sprawdź, czy nie masz tej przyprawy w swojej kuchni!

Selgros wycofuje ze sprzedaży partię kurkumy, wyprodukowanej przez firmę McCormick. Decyzja o wycofaniu dotyczy konkretnie przyprawy Kamis kurkuma 37g w słoiczku, wyprodukowanej przez firmę McCormick Polska. Numer partii 1019, data minimalnej trwałości 19.01.2024.

Wycofanie produktu związane jest z obecnością pozostałości tlenku etylenu (ETO) powyżej limitu regulacyjnego UE.

Norma unijna dotycząca tlenku etylenu jest bardzo niska. To dlatego, że ten związek chemiczny, w zbyt dużym stężeniu, jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Może mieć działanie rakotwórcze, mutagenne i jest bardzo toksyczny. Używa się go jako środka grzybobójczego oraz sterylizującego. Nie stosuje się go w produkcji żywności.

- W związku z powyższym, prosimy Państwa o sprawdzenie, czy jesteście Państwo w posiadaniu w/w artykułu. Prosimy o niespożywanie produktu, wycofanie z dalszego obrotu oraz o kontakt z halą Selgros w celu dokonania zwrotu, gwarantując zwrot gotówki. Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuacją - czytamy w komunikacie sieci Selgros.

Raport z anteny 31.03, godz.10
Źródło: Uwaga! Popularna przyprawa wycofana ze sklepów. Sprawdź, czy nie masz jej w swojej kuchni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany