Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

W wakacje ceny piwa poszybują mocno w górę! Co jest tego powodem?

2022-05-20 11:53

Letni grill dla wielu osób nie może obejść bez kufla tego złocistego trunku. Jeszcze na początku tego roku szacowano, że ze względu na inflacje ceny piwa wzrosną o 15 procent. Najnowsze wyliczenia pokazują, że 15 procentowy wzrost cen piwa był niedoszacowany i zbyt optymistyczny. Niemieccy browarnicy biją na alarm – piwo tego lata będzie o wiele droższe!

Za piwo zapłacimy jeszcze więcej niż dotychczas

Już na początku tego roku przedstawiciel Heinekena, Dolf van den Brink w wywiadzie udzielonym dla Financial Times, przewidywał znaczny wzrost cen tego trunku. Jego zdaniem ceny złocistego trunku miały pójść w górę o 15 procent. Niestety były to założenia przed inwazją Rosji na Ukrainę. W obecnej sytuacji pewnym jest, że te szacunki są nieaktualne i mocno zaniżone.

Po wybuchu wojny w Ukrainie, która uważana jest za jednego z głównych eksporterów żywności do Europy, ceny podstawowych produktów żywnościowych skoczyły w górę, napędzając i tak już bardzo wysoką inflację. Przedstawiciele niemieckich browarów stawiają sprawę jasno – piwo musi zdrożeć, żeby opłacało się je produkować. Związane jest to z ogólną drożyzną, cena gazu wzrosła w ciągu roku o 430 proc, prądu – o 250 proc., a palety są droższe półtorakrotnie. Podrożał również słód jęczmienny, droższe są nawet korki i podstawki, nie mówiąc już o szklanych butelkach, które podrożały o 80 procent.

Jak można się domyślić tak drastyczny wzrost kosztów produkcji zostanie przeniesiony na cenę produktu. Zdaniem browarników z Niemiec jeszcze w te wakacje możemy się spodziewać, że ceny piwa pójdą w górę, aż o 30 procent!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

TEGO PiS-owi nie wybaczę! DROŻYZNA łupi Polaków | Komentery
Źródło: W wakacje ceny piwa poszybują mocno w górę! Co jest tego powodem?