Wakacje 2022: prognoza na ostatni tydzień lipca

i

Autor: Canva Upały, ochłodzenie, deszcze, a nawet burze - to wszystko możliwe w ostatnim tygodniu lipca.

Wakacje 2022: prognoza na ostatni tydzień lipca. Nad morzem będzie zimno. A gdzie będzie upał?

2022-07-25 11:33

Upalny, ale burzowy początek tygodnia oraz deszczowa sobota. Najchłodniej niestety nad morzem. Tak w skrócie opisać można prognozę na ostatni tydzień lipca. Gdzie warto w tym tygodniu planować wyjazd? Przeczytaj koniecznie jeśli spędzasz urlop w kraju!

Ostatni tydzień lipca - będzie upał, możliwy deszcz, a nawet burze

Pierwsza połowa tegorocznych wakacji powoli dobiega końca. DO tej pory lipiec traktował nas bardzo różnie - od typowo wiosennej aury po upały sięgające prawie 40°C w cieniu! Przed nami ostatni tydzień tego miesiąca, dla tych którzy spędzają urlop w Polsce przygotowaliśmy prognozę pogody na najbliższe dni.

Poniedziałek 25 lipca

Po słonecznym, ale stosunkowo chłodnym poranku, jeszcze przed południem zrobi się naprawdę ciepło. Popołudniu na zachodzie kraju niebo pokryją chmury. Temperatura wyniesie tam nawet 34°C. Na Podhalu ok. 30°C, w centrum i na południu 32°C. Najchłodniej na północnym wschodzie - do 26°C. Wieczorem i w nocy od zachodu kraju przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Przyniesie on opady deszczu i burze. Możliwe nawet opady gradu. Porywy wiatru nawet do 75 km/h.

Wtorek 26 lipca

Po niespokojnej nocy również wtorek może być burzowy. IMGW najgroźniejsze zjawiska przewiduje we wschodniej, centralnej oraz południowej części kraju. Najcieplej a wschodnich krańcach Lubelszczyzny i Podkarpacia - do 32°C. W pozostałej części kraju temperatury od 22°C do 25°C. Z kolei nad morzem będzie najchłodniej - ok. 20°C i wietrznie.

Środa 27 lipca

Pogoda nieznacznie poprawi się w środę, choć w niektórych miejscach możliwe przelotne deszcze oraz wiatr. Nad morzem najchłodniej - do 18°C, na północy do 23°C, zachód do 25°C. Podkarpacie i centralna Polska z temperaturami do 30°C

CZYTAJ TAKŻE: Sposób na upały prosto z TikToka! Ten prosty trik pomoże choć trochę się ochłodzić

Wakacje po polsku – tak bawiła się ekipa VOX FM na Podlasiu

Czwartek 28 lipca

W czwartek nad większość kraju przyjdą chmury, ale wciąż będzie raczej ciepło. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu - dokładnie na północy. Tam też najchłodniej - do 25°C. Im dalej na południe tym cieplej, na Podkarpaciu do 30°C. Wyjątkiem znów pomorze - tam nawet 18°C.

Piątek 29 lipca

To może być najbardziej pogodny dzień tego tygodnia. Na wschodzie oraz północy kraju możliwe umiarkowane zachmurzenie i przelotne opady, temperatura do 25°C. Na północnym wschodzie i w centrum ok. 27°C, a na południu i zachodzie do około 30°C. Niestety nad morzem miejscami około 20°C.

Sobota 30 lipca i niedziela 31 lipca

Sobota deszczowa, przelotne opady deszczu, miejscami burze oraz grad mogą wystąpić w całym kraju z wyjątkiem Pomorza. Temperatura maksymalna wyniesie ok. 23°C nad morzem, na Podhalu oraz na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Reszta kraju do 30°C. W niedzielę ciepło, a nawet upalnie. Umiarkowane zachmurzenie w całym kraju poza wschodem, gdzie może przelotnie popadać. Podlasie do 24°C, reszta kraju nawet do 30°C.

CZYTAJ TAKŻE: Pokaż na co Cię stać: Gorąco? Ten filmik na pewno Was ochłodzi! Adam w samych spodenkach zdobył Śnieżkę [WIDEO]