śmieci

i

Autor: Pixabay.com/TikTok

Wyrzucił śmieci do lasu. Wkrótce ktoś wysypał je pod jego domem! "Karma wraca" ZOBACZ WIDEO

2021-05-28 14:38

Karma wraca - tak zamieszczone na TikToku wideo skomentował jego autor. Choć to stwierdzenie nie zawsze się sprawdza, tym razem trudno się nie zgodzić. Jakiś brudas postanowił wyrzucić śmieci do lasu. Ktoś twierdzi, że znalazł właściciela odpadów i... zrzucił je pod jego domem. Film z całego zdarzenia obejrzeć można w internecie.

Karma wraca... śmieci - najwyraźniej - też. Jakie zdziwienie musiał poczuć człowiek, który postanowił wywieźć do lasu swoje śmieci. Po powrocie do domu myślał, że ma już wszystko z głowy. Okazało się, że jednak nie.

Ktoś natrafił na pozostawione w lesie odpadki, zidentyfikował ich właściciela, a następnie zadał sobie trud, by załadować je na przyczepę i odwieźć tam, gdzie ich miejsce. W tym przypadku do domu człowieka, który je wyrzucił.

Tak przynajmniej wynika z opisu wideo z całego zdarzenia, które zamieszczone zostało na TikToku, gdzie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem internautów.

"Brawo!", "Powinien to uprzątnąć na własny koszt.", "Bardzo dobrze, też bym tak zrobiła" - komentarze napisane w takim duchu przeważają pod materiałem.

Niektórzy jednak zastanawiają się, czy odpady trafiły do właściwej osoby. Autor filmu nie skomentował i nie wyjaśnił, w jaki sposób udało się zidentyfikować właściciela śmieci.

Kara za śmieci w lesie

"Kto w lasach zanieczyszcza glebę lub wodę albo wyrzuca do lasu kamienie, śmieci, złom, padlinę lub inne nieczystości, albo w inny sposób zaśmieca las, podlega karze grzywny albo karze nagany" - mówi Kodeks Wykroczeń.

W marcu 2021 r., mieszkaniec Krakowa, który wyrzucił w Puszczy Niepołomickiej kilkanaście worków śmieci i odpady poremontowe, musiał zapłacić karę w wysokości prawie 5 tys. zł.

Raport z anteny 28.05, godz.10
Źródło: Wyrzucił śmieci do lasu. Wkrótce ktoś wysypał je pod jego domem! "Karma wraca" ZOBACZ WIDEO