​Ach Teatr powraca! Najmłodsi wrocławianie ponownie będą mogli wziąć udział w spektaklach

i

Autor: facebook.com/achteatr

​Ach Teatr powraca! Najmłodsi wrocławianie ponownie będą mogli wziąć udział w spektaklach

2021-06-16 0:12

Wrocławskiemu Centrum Twórczości Dziecka, które zajmuje się spektaklami dla najmłodszych widzów, udało się, dzięki specjalnej zrzutce zebrać ponad 9 tysięcy złotych i reaktywować teatr. Decyzja o zawieszeniu działalności, spowodowana była jego trudną sytuacją finansową. Twórcy Ach teatru podkreślają jednak, że nie mają zamiaru się poddać.

W zbiórkę zaangażowały się też osoby, niezwiązane bezpośrednio z teatrem - Pomogli nam lokalni artyści z Nadodrza, którzy przeznaczali nam swoje dzieła na licytację - podkreśla Michalina Zielezińska z Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka.

Czynny udział w tworzeniu sztuki

W nowym repertuarze znajdziemy m.in. spektakl interaktywny.

- W spektaklu interaktywnym aktorzy podchodzą do dzieci i zachęcają je na różne sposoby do wzięcia w nim udziału, żeby mogły także go tworzyć, a nie tylko siedzieć cichutko i oglądać - tłumaczy Michalina Zielezińska.

Jednym z głównych założeń Ach Teatru jest umożliwienie obcowania z kulturą dzieciom ze środowisk zagrożonych wykluczeniem - Prowadzimy aktualnie akcje "Ufunduj bilet", która pozwala na zaproszenie do teatru dzieci ze świetlic środowiskowych czy domów dziecka i bezpłatny udział w spektaklach. Każdy może wziąć udział w akcji. Cena 1 biletu to niecałe 20 zł, ale można oczywiście wpłacić więcej i podarować bilet większej liczbie dzieci - zachęca Zielezińska.

Szczegółowy repertuar i więcej informacji o inicjatywach Ach Teatru znajdziecie na stronie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka.

Raport z anteny 15.06, godz.10
Sonda
Czy publikujesz zdjęcia dzieci w Internecie?
Źródło: ​Ach Teatr powraca! Najmłodsi wrocławianie ponownie będą mogli wziąć udział w spektaklach