Andre Schuerrle, mistrz świata w piłce nożnej wszedł na Śnieżkę. Bez koszulki i przy -19°C

2023-01-27 11:50 Jakub Luberda
Andre Schuerrle
Autor: Instagram/Andre Schuerrle

Mistrzowie świata z 2014 roku mają jakiś dziwny sentyment do Polski. Lukas Podolski do dziś gra w piłkę w Górniku Zabrze, a Andre Schuerrle zdobył ostatnio jeden z naszych szczytów górskich. Choć podejście na Śnieżkę nie jest nadzwyczaj ekstremalne, to warunki, w jakich Niemiec to osiągnął, już jak najbardziej. Schuerrle przy -19°C chodził bez koszulki.

Ile to już razy widzieliśmy bezmyślne próby chodzenia po górach bez założenia przy tym odpowiedniej odzieży. Jeszcze częściej widywaliśmy nieodpowiedzialne podejścia bez koszulek, spodenek, butów, czy innych części garderoby. Tym razem za sprawę wzięła się jednak osoba do tego odpowiednia. Emerytowany sportowiec, mistrz świata w piłce nożnej z 2014 roku, Andre Schuerrle. Niemiec za cel obrał sobie Śnieżkę, którą przy -19°C i wietrze o prędkości ok. 100 km/h postanowił zdobyć z odkrytym brzuchem oraz klatką piersiową.

Niezwykłe osiągnięcie Andre Schuerrle

15 stycznia 2023 roku Niemiec podjął trudną dla organizmu próbę wejścia na Śnieżkę bez koszulki i w trudnych spodenkach. Mimo złych warunków pogodowych, sztuka ta mu się udała. Jak sam opisuje, była to "najtrudniejsza psychicznie i fizycznie rzecz, jaką kiedykolwiek robił". "Nauczyłem się, że moje ciało jest silniejsze niż mi się wydawało" - dodaje.

Kim jest Andre Schuerrle?

Niemiec to emerytowany już piłkarz. Urodził się 6 listopada 1990 roku, a zawodową karierę sportowca zakończył zaskakująco wcześnie, bo już w wieku 30 lat. Jako zawodnik reprezentował barwy najlepszych europejskich klubów, takich jak Chelsea czy Borussia Dortmund, a także zdobył mistrzostwo świata w 2014 roku. W legendarnym już półfinale z Brazylią, który niemiecka kadra wygrała aż 7:1, Schuerrle strzelił dwa gole.

Suche morsowanie - czy jest to bezpieczne?

Suchym morsowaniem nazywamy coraz popularniejszy ostatnio trend chodzenia po górach w krótkich spodenkach oraz samej koszulce, a czasem nawet i bez niej. Może ono być bezpieczne, jeśli uprzednio się do tego odpowiednio przygotujemy. Nie jest to jednak dla każdego - trzeba mieć uprzednie doświadczenie w morsowaniu, a także regularnie trenować - organizm musi być w świetnej kondycji. Ważne jest również to, że na suche morsowanie powinno uczęszczać się w grupie, a w plecaku trzeba mieć rozgrzewający napój oraz ubranie.

Andre Schuerrle, jako emerytowany zawodowy sportowiec, który regularnie trenuje i utrzymuje swoje ciało w dobrym stanie, wchodząc na Śnieżkę bez koszulki nie zrobił więc nic bezmyślnego. Na zdjęciach widzimy, że był tam z większą ekipą, a każdy z uczestników miał przy sobie plecak, w którym zapewne znajdowały się niezbędne przedmioty. Pamiętajmy, jeśli chcemy uprawiać suche morsowanie, w pierwszej kolejności należy zadbać o bezpieczeństwo!

Źródło: Andre Schuerrle, mistrz świata w piłce nożnej wszedł na Śnieżkę. Bez koszulki i przy -19°C
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany