"Bili nam brawo, a później nas okradli". Ratownicy protestują

2021-09-10 19:10 Aleksander Hutyra
Ratownicy protestujący we Wrocławiu
Autor: wieDZA 112

Przechodzą na zwolnienia lekarskie, biorą urlopy, a nawet wypowiadają umowy. Tak od kilku tygodni w całym kraju protestują ratownicy medyczni, domagający się podwyżek i poprawy warunków pracy. W sobotę zjadą się z całej Polski do Warszawy, by wspólnie wyrazić niezadowolenie.

Emocje sięgają zenitu

- Osobiście jestem wściekły na całą tę sytuację, do jakiej doprowadzili rządzący, osoby, które są odpowiedzialne za całą ochronę zdrowia - mówi Łukasz Moskal ratownik z Ząbkowic Śląskich i podkreśla, że podczas pandemii dokonała się smutna weryfikacja rzeczywistości - To są po prostu lata zaniedbań w ochronie zdrowia, w systemie państwowego ratownictwa medycznego. Przez lata wmawiano nam, że będzie dobrze, że nic się nie stanie - podkreśla.

Ratownicy czują się oszukani i w związku z tym w sobotę, 11 września w Warszawie, razem z innymi pracownikami ochrony zdrowia będą protestować.

- Spędzaliśmy niejednokrotnie całe wieczory z pacjentami w ambulansach, bo nie mieliśmy ich gdzie ulokować. W zamian za naszą pracę otrzymaliśmy od rządzących oklaski, śpiewano o nas piosenki, a gdy wszystko ucichło wprowadzono nową siatkę płac, okradając nas jeszcze bardziej z zarobków - dodaje Łukasz Moskal.

Rozpoczęcie protestów było, ze względu na zaistniałą sytuacje konieczne - My nie protestujemy, bo tak nam się podoba, protestujemy, bo nikt nie chce z nami prowadzić w tej sprawie normalnego dialogu - tłumaczy Moskal.

Demonstracja rozpocznie się o godzinie 12.00 na placu Krasińskich. Następnie medycy wyruszą na warszawskie ulice.

Raport z anteny 10.09.2021
Źródło: "Bili nam brawo, a później nas okradli". Ratownicy protestują
Nasi Partnerzy polecają