We Wrocławiu powstaje wyjątkowa hala lekkoatletyczna. Marszałek sejmu: jestem pełna podziwu

i

Autor: Ślęza Wrocław

sport

Budowa nowej hali lekkoatletycznej we Wrocławiu dobiega końca. Marszałek sejmu: "jestem pełna podziwu"

2023-03-23 9:58

Budowana we Wrocławiu hala lekkoatletyczna jest już niemal gotowa. To pierwszy taki obiekt w całej Polsce, który ma pozwolić m.in. na trening rzutu młotem czy oszczepem. Cała inwestycja kosztuje 66 mln zł.

Budowa pełnowymiarowej hali lekkoatletycznej we Wrocławiu powoli dobiega końca. To pierwszy taki obiekt w Polsce, dający sportowcom możliwości szkoleniowe dotychczas nieosiągalne. Pod dachem będzie m.in. możliwy trening rzutowy młotem i oszczepem. Inwestycja kosztuje 66 mln zł

"We Wrocławiu powstaje wspaniały ośrodek do treningu lekkoatletycznego, który daje nieosiągalne dotychczas w kraju możliwości szkoleniowe. Będą mogli z niego korzystać sportowcy zawodowi, ale też i młodzież" - mówiła marszałek Sejmu, Elżbieta Witek.

Nowa hala lekkoatletyczna we Wrocławiu będzie nie tylko dla zawodowców

Przy hali ma powstać również zaplanowany kompleks boisk, basen i szkoła mistrzostwa sportowego. Jak podkreśla marszałek Sejmu, z obiektu korzystać będą nie tylko zawodowi sportowcy, ale również dzieci.

"Takiego ośrodka sportowcy zawodowi, którzy tutaj też będą mogli trenować, nigdy wcześniej nie mieli. Ale z tego będą mogły korzystać także dzieci i młodzież. I tak właśnie powinno być, bo żeby w sporcie osiągać sukces trzeba zaczynać od najmłodszych lat. Jestem pod wielkim wrażeniem” - powiedziała Witek.

Lekkoatleci często musieli trenować poza granicami kraju

Powstanie nowej hali lekkoatletycznej jest dużym ułatwieniem dla sportowców, którzy będą mogli teraz przygotowywać się do różnych zawodów na terenie kraju, co do tej pory nie było wcale oczywiste.

„Rozmawiałam kiedyś z lekkoatletami z Dolnego Śląska, którzy trenowali w warunkach albo urągających, albo pokazywali mi, że trenują poza granicami naszego kraju. Tutaj będą mieli rewelacyjne warunki. To jedyne w Polsce takie miejsce, że będą się w nim odbywały rzuty młotem i oszczepem. Nareszcie nasi sportowcy też psychicznie będą się inaczej czuli, bo zupełnie inaczej się trenuje w miejscu przyjaznym. W warunkach takich samych, jakie się ma na zawodach” - powiedziała marszałek.

Gdzie powstaje nowa hala lekkoatletyczna we Wrocławiu?

Cały obiekt mieści się na Kłokoczycach. Halę znajdziemy w pobliżu ulic Sobieskiego i Bora-Komorowskiego, na terenach należących do Ślęzy Wrocław. Budynek planowo miał być oddany do użytku w pierwszym kwartale 2023 roku, jednak ten za kilka dni się kończy. Dokładna data otwarcia nie jest znana.

Źródło: Budowa nowej hali lekkoatletycznej we Wrocławiu dobiega końca. Marszałek sejmu: "jestem pełna podziwu"