Butik, w którym możesz oddać ubrania na cele charytatywne. Inicjatywa wzbudza zainteresowanie!

i

Autor: Materiały prasowe Butik, w którym możesz oddać ubrania na cele charytatywne. Inicjatywa wzbudza zainteresowanie!

Butik, w którym możesz oddać ubrania na cele charytatywne. Inicjatywa wzbudza zainteresowanie!

2022-02-15 13:33

Pierwszy na Dolnym Śląsku, a drugi w kraju, cyrkularny butik z wyselekcjonowaną odzieżą używaną zebraną na terenie Polski już otwarty. To przełomowy koncept w duchu slow fashion, który odpowiada na potrzeby współczesnych konsumentów. Można tu nie tylko zrobić zakupy, ale także oddać ubrania na cele charytatywne.

Unikalna formuła butiku przybiera cyrkularną modę, dodatkowo łącząc to z aspektem charytatywnym. Każdy kilogram oddanych przez darczyńców ubrań, to jedna złotówka dla potrzebujących.

Butik cyrkularny w Polsce. Pierwszy taki we Wrocławiu

Teraz Ubrania do Oddania uruchamiają również cyrkularne butiki, czyli własne sklepy second hand z wyselekcjonowaną odzieżą używaną, co ważne i nietypowe – zebraną z polskiego rynku, poprzez dedykowany portal UbraniaDoOddania.pl. Dzięki współpracy z Unibail-Rodamco-Westfield, właścicielem flagowych centrów handlowych na świecie, ten nowatorski koncept działa już w dwóch obiektach w Polsce. Pierwszy od listopada w Galerii Mokotów, a drugi w stolicy Dolnego Śląska, w centrum handlowym Wroclavia.

Cyrkularny butik oferuje klientom starannie wyselekcjonowaną używaną odzież w bardzo dobrym stanie, zebraną na polskim rynku.

- Selektywnie podchodzimy do wyboru partnerów dla Butików Cyrkularnych. Decydujemy się na współpracę z centrami, które aktywnie działają w kwestiach zrównoważenia swojego wpływu na środowisko, które racjonalizują decyzje zakupowe swoich klientów i wdrażają rozwiązania ograniczające emisyjność, a co najważniejsze - rozumieją, że branża odzieżowa musi się zmieniać i chcą wesprzeć swoich najemców w procesie wchodzenia w realne i wartościowe projekty cyrkularne – podkreśla Zosia Zochniak, współzałożycielka inicjatywy Ubrania do Oddania. - Stawiamy na spójną i dobrze zaplanowaną komunikację edukacyjną w obszarze mody cyrkularnej oraz lokalność w kwestii zbiórki niepotrzebnych ubrań – dodaje.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Super Raport 14.02 (Goście: Radosław Sikorski - eurodeputowany, PO oraz prof. Marek Migalski - politolog, UŚ) Sedno Sprawy: Marcin Przydacz
Źródło: Butik, w którym możesz oddać ubrania na cele charytatywne. Inicjatywa wzbudza zainteresowanie!