Choinka i karp last minute. Sprawdź gdzie je kupisz! [POSŁUCHAJ]

2020-12-21 15:28 Sebastian Stelmach
Po żywą choinkę warto wybrać się do Nadleśnictwa Milicz - przekonuje R. Musiał
Autor: Sebastian Stelmach Po żywą choinkę warto wybrać się do Nadleśnictwa Milicz - przekonuje R. Musiał

W czwartek wigilia. W tym tygodniu wiele osób ciągle robi przedświąteczne zakupy. Z myślą o fanach zakupów na ostatnią chwilę sprawdziliśmy, gdzie w Miliczu można dostać pachnącą choinkę oraz świeżą rybę.

Choinki prosto z lasu znajdziemy w siedzibie Nadleśnictwa Milicz.

- W swojej ofercie mamy świerki pospolite i jodłę pospolitą, mierzące od metra do nawet pięciu. Są to świeże drzewka, wycinane z lasu codziennie, także każdy znajdzie tu coś dla siebie - mówi Robert Musiał z Nadleśnictwa Milicz.

Jak podkreśla leśnik, żywe choinki mają wiele plusów.

- Przede wszystkim jest to produkt ekologiczny. Poza naturalnym zielonym kolorem mają też przyjemny, świeży zapach, co w czasach w których brakuje nam tego powietrza, tej wolności, można ją poczuć we własnym domu - dodaje R. Musiał.

Świeżą rybę kupimy m.in. na parkingu przy ul. Sułowskiej w Miliczu.

- Mamy karpia, amura oraz tołpygę. Jest możliwość zakupu wypatroszonej ryby i zabrania do domu finalnego produktu. Dodatkowo mamy w sprzedaży karpia wędzonego z naszej wędzarni - mówi sprzedawca Arkadiusz Mogilan.

Świeżego karpia, amura, szczupaka, suma czy jesiotra znajdziemy też na Ostoi pod Miliczem. Oprócz tego właściciele gospodarstwa po raz pierwszy przygotowali przetworzoną rybę.

- Mamy dużo przetworów do wyboru, m.in.: rybę po grecku, karpia w occie, pulpety z karpia w occie, pieczeń z karpia, pasztet z karpia czy filetowanego karpia bez ości - dodaje gospodarz Ostoi Tadeusz Mucha.

Świeże drzewka na stoiskach Nadleśnictwa Milicz można kupić do środy, natomiast rybacy zapraszają po świeże ryby do 12:00 w Wigilię.

Posłuchaj: Karp i choinka Last Minute
Wybieramy choinki