Dawid Podsiadło zapełnił cały stadion na koncerie, a Wrocław i tak musi dopłacić. I to nie mało

Podsiadło
Autor: Materiały prasowe policja Wrocław

Jak wynika z analizy radnego miasta Roberta Grzechnika, Wrocław będzie musiał dopłacić ponad 2,2 miliona złotych za spektakularny koncert Dawida Podsiadło, który odbył się 18 czerwca na Tarczyński Arena Wrocław. Kwota znajduje się wśród poprawek do budżetu, które zostały już przegłosowane.

Koncert Dawida Podsiadło na Tarczyński Arena Wrocław zapełnił cały stadion. Bilety sprzedały się bardzo szybko, na wydarzeniu było ponad 40 tysięcy osób. Jak wynika z analizy radnego miasta Roberta Grzechnika, pomimo tak spektakularnej imprezy, Wrocław nie zarobił na tym ani złotówki. Co więcej, będzie musiał do tego wszystkiego "dopłacić" 2,2 miliona złotych.

– Czy nawet przy pełnym obłożeniu musimy dokładać do imprez na stadionie? – pytał Robert Grzechnik na posiedzeniu rady.

W odpowiedzi otrzymał informację, że umowa dotycząca organizacji koncertu była podpisywana 3 lata temu - bo koncert początkowo miał inną datę, ale termin był przekładany z powodu pandemii - i że inne samorządy też podpisywały podobne umowy, że jest także element rozliczenia wpływu z biletów i prawdopodobnie ta kwota dopłaty pomniejszy się, ale urzędnicy nie wiedzą jeszcze o ile.

- Nie było ani słowa o tym, że negocjowaliśmy warunki. Wygląda więc na to, że grubo opłacani miejscy specjaliści podpisali, bo inni też podpisali i tyle – komentuje radny.

Wiatr i Gromee w rapowym bangerze Aura! [PRZEDPREMIEROWO]

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!