policja - sygnały

i

Autor: Fleimax/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Dolnośląskie. Potrącił pieszą na pasach i uciekł z miejsca wypadku!

2022-03-08 11:52

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyzna kierując pojazdem osobowym potracił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę, a następnie uciekł nie udzielając jej pomocy. Ponadto policjanci ustalili, że ma on jeszcze na koncie przestępstwa przeciwko mieniu, których dopuścił się w styczniu br. na terenie powiatu karkonoskiego. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz o przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, jeleniogórzanin 8 lutego br. około godziny 5.10 spowodował w centrum miasta wypadek. Kierując pojazdem marki VW potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 54-letnią kobietę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając jej pomocy.

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu, wytypowali i zatrzymali 30-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Śledczy dodatkowo dopatrzyli się, że w styczniu br. mężczyzna dopuścił się co najmniej dwóch przestępstw przeciwko mieniu. Ma na koncie kradzież z włamaniem do domu w budowie na terenie powiatu karkonoskiego, skąd ukradł agregat prądotwórczy o wartości 18 tysięcy złotych oraz w Jeleniej Górze okradł samochód ciężarowy, gdzie jego łupem padły akumulatory. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności sprawy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Super Raport - wydanie specjalne 07.03
Źródło: Dolnośląskie. Potrącił pieszą na pasach i uciekł z miejsca wypadku!