Dolny Śląsk górami stoi. Nie tylko fani pieszych wycieczek znajdą coś dla siebie

i

Autor: pixabay.com

Dolny Śląsk górami stoi. Nie tylko fani pieszych wycieczek znajdą coś dla siebie

2021-06-30 1:22

Niezliczona ilość atrakcji czeka na turystów, wybierających się w wakacje na dolnośląskie szlaki górskie. Nie będą zawiedzeni także ci, dla których piesze wycieczki nie są ulubioną formą spędzania wolnego czasu. Dolny Śląsk ma także bogatą ofertę uzdrowisk.

Wybór jest naprawdę spory

- Mamy całe pasmo Sudetów, mamy Izery. Tych miejsc jest wiele. Góry są dostępne zarówno dla rodzin z dziećmi, dla młodych, dla początkujących turystów, jak i dla tych bardziej zaawansowanych - podkreśla Piotr Wnukowicz dyrektor Wydziału Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.

Dolnośląskie góry są otwarte do uprawiania różnych form turystyki - Mogą to być spacery, mogą to być wycieczki rowerowe. Dostępność gór, które znajdują się na Dolnym Śląsku, to prawdziwy skarb - zaznacza Piotr Wnukowicz.

Oprócz szlaków pieszych, na Dolnym Śląsku znajdziemy te o znaczeniu regionalnym. Są to np. Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki, Magiczny Szlak Ducha Gór czy Szlak Piwa i Wina. Dolnośląska Organziacja Turystyczna realizuje także szlaki dolnośląskich podziemi, Szlak Zamków i Pałaców oraz szlaki dolnośląskich smaków.

Turystów przyciągają nie tylko góry, ale także szeroka oferta uzdrowisk. Województwo dolnośląskie ma bowiem największą ilość miejscowości uzdrowiskowych w całej Polsce. W całym kraju takich miejscowości jest 46, a aż 11 z nich znajduje się właśnie na Dolnym Śląsku. Ponadto można także spędzać czas interaktywnie, dzięki takim miejscom jak Huta Julia czy Kopalnia Złota w Złotym Stoku.

Dolny Śląsk co roku w sezonie wakacyjnym odwiedza kilka milionów turystów.

Raport z anteny 29.06, godz.10
Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?
Źródło: Dolny Śląsk górami stoi. Nie tylko fani pieszych wycieczek znajdą coś dla siebie