Gwiazdy kina na wyciągnięcie ręki! Po latach kino wróci do miasta!

2020-12-29 18:28 Sebastian Stelmach
Największą inwestycją będzie budowa sali kinowej przy Ośrodku Kultury w Miliczu
Autor: Ośrodek Kultury w Miliczu Największą inwestycją będzie budowa sali kinowej przy Ośrodku Kultury w Miliczu

Kino w Miliczu coraz bliżej. O kontrakt na budowę kina przy Ośrodku Kultury biją się cztery firmy, a ich ceny mieszczą się w zaplanowanym przez gminę budżecie. Sprawdziliśmy jak będzie wyglądać ten obiekt i kiedy powstanie.

Miliczanie od lat czekali na powrót kina - mówi burmistrz Piotr Lech.

- Miliczanie mają stały sentyment do kina Capitol, które zostało założone w Miliczu jeszcze w czasach przedwojennych. Też uważam, że kino podnosi standard miasta, stąd decyzja aby Ośrodek Kultury został powiększony o salę kinową - mówi gospodarz miasta.

Obiekt powstanie jako przedłużenie istniejącego budynku Ośrodka Kultury w Miliczu. Salę widowiskowo-kinową z główną bryłą budynku połączy dobudowany łącznik.

- Główna część to będzie sala kinowa na ponad 200 miejsc. Na piętrze znajdzie się sala konferencyjna, a w łączniku znajdą się też dwa mniejsze pomieszczenia - dodaje Maja Jeż kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich w Urzędzie Miejskim w Miliczu.

Na początku roku gmina rozstrzygnie przetarg na budowę kina. O kontrakt walczą cztery firmy, które zaproponowały kwoty od prawie 5,5 do blisko 7 mln zł. Budynek ma być gotowy do końca 2021 roku.

Posłuchaj: Kino w Miliczu coraz bliżej
Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?
Źródło: Gwiazdy kina na wyciągnięcie ręki! Po latach kino wróci do miasta!
Nasi Partnerzy polecają