Historyczna inwestycja na Stadionie Wrocław. To efekt współpracy ze słowacką firmą

i

Autor: stadionwroclaw.pl

Historyczna inwestycja na Stadionie Wrocław. To efekt współpracy ze słowacką firmą

2021-06-14 22:56

Trwają prace, związane z wymiana murawy na Stadionie Wrocław. Jest to trzecia całkowita wymiana nawierzchni boiska po Euro 2012 i druga obejmująca także leżąca pod nią warstwę wegetacyjną. Sama warstwa to nawet 2,5 tysiąca ton specjalnej ziemi. Nowa murawa ma pojawić się na płycie boiska już lada chwila.

Nowa murawa przywieziona zostanie na wrocławski stadion ze Słowacji.

- Zostanie przywieziona ze specjalnych plantacji, w takich wielkich rolkach, przeznaczonych do układania jej. Słowacka firma dostarczyła murawę m.in. na Euro 2012 do Gdańska i na Stadion Narodowy. Ostatnio na mundialu w Rosji układała np. trawę na obiekcie w Kaliningradzie - mówi Kacper Cecota rzecznik Stadionu Wrocław.

Co ze starą murawą?

Nie będzie możliwości ponownego wykorzystania starej nawierzchni boiska - Murawa, która leży kilka lat na stadionie i wegetuje, ten system korzeniowy ma zupełnie inny i ona się właściwie rozpada po próbie podjęcia - tłumaczy Kacper Cecota i dodaje, że utrzymanie i pielęgnacja murawy stadionowej, to zupełnie co innego, niż prace w przydomowym ogródku.

- Przede wszystkim trawa ta rośnie w bardzo specyficznych warunkach - między bardzo wysokimi, 40-metrowymi trybunami, więc jest częściowo zacieniona. W znacznym stopniu utrudniony jest też przepływ powietrza. Osoby zajmujące się murawą na Stadionie Wrocław spędzają w pracy nierzadko całe dnie - podkreśla Cecota.

Koszt wymiany murawy to około 800 tysięcy złotych. Prace mają zakończyć się przed 7 lipca.

Raport z anteny 14.06, godz.10
Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?
Źródło: Historyczna inwestycja na Stadionie Wrocław. To efekt współpracy ze słowacką firmą