Hubert Hurkacz

Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

Hurkacz pewnie wygrywa w Australian Open. Z kim wrocławski tenisista zagra w kolejnej rundzie?

2023-01-16 9:32

Trzy wygrane sety, mnóstwo asów serwisowych i pewny awans do drugiej rundy Australian Open. Mecz Huberta Hurkacza z Pedro Martinezem okazał się dla Polaka wymagający tylko na samym początku. Po tiebreaku w pierwszym secie Hiszpan stracił mnóstwo sił oraz pewności siebie i ostatecznie uległ wrocławianinowi, który zwyciężył 7:6, 6:2, 6:2.

Pojedynek Huberta Hurkacza Pedro Martinezem trwał niecałe dwie godziny. Wrocławianin z Hiszpanem poradził sobie dosyć szybko i raczej bezproblemowo, choć gdyby przeciwnik miał nieco więcej szczęścia w pierwszym secie, to Polak mógłby mieć delikatne problemy. Ostatecznie Hurkacz zwyciężył 7:6, 6:2, 6:2 i zameldował się w drugiej rundzie Australian Open

Australian Open 2023 - pierwszy Wielki Szlem w tym roku

Stawka w kolejnych meczach jest dla Hurkacza całkiem spora. Pula turniejowych nagród w 2023 roku wynosi bowiem 51,44 mln dolarów (76,5 mln dolarów australijskich). Oprócz pieniędzy ważny w przypadku Australian Open jest również sam prestiż. Rozgrywany w Melbourne Park turniej jest już jego 111 edycją. Wieloletnia tradycja i wysoki poziom sprawiająże do wygrania są również cenne punkty do rankingu. Zwycięzca zdobyć może ich aż 2000.

Świetny mecz Hurkacza z Martinezem. O przebiegu zdecydowały asy serwisowe

Zwycięstwo 7:6, 6:2, 6:2 pokazuje nam, że Polak dosyć gładko poradził sobie z Hiszpanem. Szczególną różnicę widać było podczas serwisu. Hurkacz w przeciągu trzech setów zanotował aż 24 asy serwisowe, podczas gdy Martinez w tej samej statystyce przy swoim nazwisku zapisane miał okrągłe zero.

"Tak, serwis mi dziś pomagał. Jestem zadowolony z występu, pomimo nieco trudnego początku. Na szczęście odnalazłem rytm przy returnie, dzięki czemu mogłem wywierać presję na rywalu" - skomentował swój występ po meczu Hubert Hurkacz.

Hubert Hurkacz w Australian Open 2023. Z kim i kiedy zagra?

Kolejna runda dla wrocławskiego tenisisty rozpoczęła się tak właściwie już w poniedziałek - od meczu pomiędzy Lorenzo Sonego a Nuno Borgesem. Włoch uporał się z Portugalczykiem w czterech setach 7:6, 6:3, 6:7, 6:1, meldując się w kolejnej rundzie jako przeciwnik Huberta Hurkacza. Bilans Polaka w starciach z Włochem nie wygląda za dobrze. Do tej pory tenisiści mierzyli się cztery razy - wrocławianin wygrał zaledwie raz, podczas gdy trzy zwycięstwa odniósł Sonego. Dokładna data meczu nie jest jeszcze zdana. Odbędzie się on we wtorek lub środę.

Źródło: Hurkacz pewnie wygrywa w Australian Open. Z kim zagra w kolejnej rundzie?