Interwencja funkcjonariuszy na Psim Polu we Wrocławiu. Policja publikuje NAGRANIE!

2021-09-10 14:54 A.F
Policja
Autor: M.Witt-Ratowska Będa policyjne kontrole przy przejściach dla pieszych.

Po oskarżeniach rodziny o brutalną interwencję na Psim Polu we Wrocławiu, policja publikuje film z zatrzymania 29 - letniego mężczyzny. Zmarł on w szpitalu następnego dnia po akcji służb. Funkcjonariuszy wezwała rodzina, obawiając się o bezpieczeństwo borykającego się z depresją mężczyzny. Co pokazuje nagranie z tzw. kamery nasobnej jednego z policjantów?

O sprawie tej pisaliśmy tutaj. Na miejscu zdarzenia byli strażacy, policjanci i rodzina 29 - latka. Mężczyzna nikogo nie chciał wpuścić do mieszkania. 

- Miał dwa noże i stwarzał bezpośrednie zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych osób - podkreśla rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka. 

Policja w tego typu sytuacjach nie publikuje nagrań. Jednak sprawa ta stała się głośna ze względu na publiczne wypowiedzi rodziców zmarłego mężczyzny, jak i ich pełnomocnika, w związku z czym, zdecydowała się na udostępnienie filmu ze zdarzenia. Rzecznik podkreśla, że już chwilę po zatrzymaniu 29 - latka, zajęli się nim medycy. 

- Mężczyzna ten przez 10 dni spożywał narkotyki. Sekcja zwłok nie wykazała aby na ciele stwierdzono jakiekolwiek uszkodzenia, które mogłyby mieć wpływ na zgon - mówi rzecznik policji. 

ZOBACZCIE PONIŻEJ NAGRANIE:

Sprawa jest nadal wyjaśniana przez Prokuraturę Rejonową Wrocław Psie Pole. 

Raport z anteny 10.09.2021
Źródło: Interwencja funkcjonariuszy na Psim Polu we Wrocławiu. Policja publikuje NAGRANIE!
Nasi Partnerzy polecają