Inwestycje Powiatu Milickiego: Drogi, drogi i jeszcze raz drogi. O ile będą dotacje

2020-12-23 13:18 Sebastian Stelmach
Powiat chce wyremontować po jednej drodze w każdej gminie. W przypadku gminy Milicz jest to droga z Sułowa do Gruszeczki.
Autor: Sebastian Stelmach Powiat chce wyremontować po jednej drodze w każdej gminie. W przypadku gminy Milicz jest to droga z Sułowa do Gruszeczki.

Blisko 9 milionów na inwestycje chce przeznaczyć w przyszłym roku Powiat Milicki. Priorytetem będą drogi, choć ich budowa uzależniona jest od pozyskania dotacji na konkretne projekty.

Jakie plany chce zrealizować w przyszłym roku powiat milicki?

- Chcielibyśmy wybudować w każdej z gmin po jednej drodze, o co wnioskowaliśmy do Funduszu Dróg Samorządowych. W przypadku gminy Milicz drogę z Sułowa do Gruszeczki, w gminie Cieszków drogę z Cieszkowa do Ujazdu, a w przypadku gminy Krośnice drogę od krajowej 15-stki w Lasowicach do Łaz Wielkich - wymienia starosta Sławomir Strzelecki.

Oprócz tego powiat wnioskował o środki do geodety wojewódzkiego, m.in. na remont drogi z Gądkowic do Wziąchowa Wielkiego oraz drogi w Starej Hucie.

Drogi są priorytetem, jednak powiat będzie realizować też drobniejsze projekty związane z edukacją.

- Będą to takie projekty jak zakup nowego samochodu dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, na co pozyskaliśmy środki z PFRON-u. Również będziemy realizować projekt w Zespole Szkół, który pozyskał ponad milion złotych na zajęcia dla uczniów ale też modernizację pracowni lekcyjnych: komputerowej, hotelarskiej i informatycznej - dodaje starosta milicki.

Posłuchaj: Plany inwestycyjne Powiatu Milickiego na 2021 r.
Tak Ryszard Szurkowski WALCZY o powrót do zdrowia